Komunikacja urządzeń w systemie Anybus

©

Udostępnij:

W obecnym świecie, gdzie niemalże wszystkie urządzenia są „inteligentne” oraz połączone w sieć, Anybus pozwala na komunikację tych urządzeń oraz systemów przemysłowych w celu podwyższenia produktywności twojego zakładu.

Współczesny IoT oraz Przemysł 4.0 wymagają coraz większej liczby maszyn przemysłowych do połączenia w sieć, a produkty Anybus zapewniają na to szybki sposób. Łączą dziś miliony urządzeń na cały świecie umożliwiając użytkownikom poszerzenie rynku oraz usprawnienie działalności. Wiedza firmy HMS, pokaźna baza zainstalowanych urządzeń oraz szeroki zasięg rynkowy sprawiają, że są liderem w tej dziedzinie. 

Produkty marki Anybus dzielą się na 3 grupy:

  • Gateway

Są to konwertery pomiędzy sieciami przemysłowymi, maszynami i urządzeniami.Posiadają około 300 unikalnych modeli do połączenia z magistralami typu Fieldbus, przemysłowymi sieciami Ethernet oraz platformami IoT. Połączenie między dwiema sieciami jest szybko konfigurowane za pomocą oprogramowania, co oznacza, że nie jest wymagane programowanie. Wystarczy podłączyć, skonfigurować i gotowe.

  • EmbeddedCzyli wymienne moduły przeznaczone do zabudowy w urządzeniach automatyki, które pozwalają na komunikację ze wszystkimi głównymi sieciami przemysłowymi  i aplikacji IoT. Wdrażasz jeden sterownik oprogramowania w procesorze i przygotowujesz płytkę drukowaną w formacie chipowym, kostki lub modułowym i Twoje urządzenie jest gotowe do komunikacji we wszystkich sieciach.

  • Wireless

Łączność bezprzewodowa klasy przemysłowej zapewniająca szybką i niezawodną łączność dla fabryk, maszyn i budynków. Routery bezprzewodowe WLAN/LTE, punkty dostępowe bezprzewodowej sieci LAN (Access Point), Wireless Bridge / Wireless Bolt (Ethernet przez Bluetooth lub WiFi), a także Wireless Serial Bluetooth.

O możliwościach oferowanych przez technologię Anybus można dowiedzieć się na specjalnym webinarze, który odbędzie się 30.06.2020 o godzinie 11:00. Zgłoszenia można składać na stronie https://info.elmark.com.pl/poznaj-anybus.

Źródło: Anybus 

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również