Koncepcja "świadomej fabryki w pudełku" firmy Nokia

Nokia © Nokia

Udostępnij:

Grupa 12 producentów elektroniki prowadzona przez firmę Nokia zaprezentowała koncepcję "fabryki w pudełku", pokazującą, w jaki sposób producenci mogą wyprzedzić wymagania Industry 4.0 dzięki sprawnej produkcji, którą można spakować, przetransportować i przywrócić do poprzedniego stanu. usługa w ciągu kilku godzin.

Grupa, która rozpoczęła prace nad tą koncepcją latem 2017 r., Miała na celu zbudowanie pojedynczej linii produkcyjnej do elektroniki z wykorzystaniem kontenerów ładunkowych, które można przenosić do lokalizacji zgodnie z zapotrzebowaniem. Współpraca była wynikiem oczekiwanych zmian w branży produkcyjnej wywołanych przez przemysł 4.0, w tym rozwiązań opartych na chmurze, robotyki i nowych elektronicznych rozwiązań w zakresie Internetu przedmiotów, z których wszystkie będą wymagać od producentów większej elastyczności i elastyczności. Potencjalne przypadki użycia obejmują:

  • Budowanie wymagań "kraju pochodzenia" - Kontener można przenieść do miejsca, zbudować wymaganą objętość, a następnie ponownie przenieść w razie potrzeby.
  • Nowe wprowadzenie produktu - dzięki nowym produktom czas wprowadzenia na rynek jest przewagą konkurencyjną. Przenosząc "fabrykę w pudełku" do partnerów, prototypowanie można szybko wykonać, a poprawki szybko wykonać i przetestować.
  • Odzyskiwanie po awarii - gdy witryna zostaje dotknięta klęską żywiołową, plany ciągłości działania zaczynają działać, ale mogą zająć trochę czasu. Dzięki zapasowej przenośnej fabryce zamówienia krytyczne mogą być nadal realizowane w odpowiednim czasie.

Pod koniec 2017 r. Projekt zrobił krok naprzód w dziale Digital Creativity Lab firmy Nokia w Monachium, gdzie został zapakowany kontener ładunkowy ze współpracującą stacją składania robotów, przeniesiony do nowej lokalizacji ciężarówką, a następnie uruchomiony ponownie w ciągu kilku godzin w nowym miejscu, gdzie małe Zbudowano samochody Lego, udowadniając precyzję maszyn.Ostatni krok w sprawdzaniu koncepcji został osiągnięty 9 lutego 2018 r., Kiedy doszło do pełnej elektronicznej produkcji płytki drukowanej oraz automatycznego montażu i testowania. Grupa - Nokia, Beta Layout, DHL, Fuji, HARTING, Isel, isoloc, MTEK Consulting, Mycronic, Rehm Thermal Systems, Viscom i 42Q - planuje teraz zaprezentować tę pełną funkcjonalność na Hannover Messe w kwietniu 2018 roku.

Te fabryki są doskonale dostosowane do wymagań regionalnych i innowacyjnych startupów i mogą być tak duże, jak są potrzebne do spełnienia wymagań kompilacji, po prostu dodając dodatkowe pojemniki do lokalizacji, powiedział Grant Marshall, szef działu Supply Network and Engineering w Nokia Operations. Jest to nowy model biznesowy, który firma Nokia chciałaby zaoferować swoim klientom, i jesteśmy gotowi na eksperymentowanie z tym PoC z naszymi pierwszymi klientami w 2018 roku. 

Źródło: Nokia

Udostępnij:

DrukujInformacja prasowa
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również