Laboratorium wysokich napięć Energi OZE

©

Udostępnij:

Grupa Energa może pochwalić się nowoczesnym laboratorium, w którym wykonywane są obowiązkowe testy sprzętu BHP, chroniącego energetyków przy pracy w strefie napięcia. Jeszcze w tym roku rozpocząć działalność ma jego kolejna pracownia. Laboratorium należy do Energi OZE i znajduje sie w Słupsku.

W laboratorium znajdują się profesjonalne urządzenia pomiarowe. To m.in. automatyczny tester rękawic i butów elektroizolacyjnych UPG40-2, układ probierczy do badania optyczno-akustycznych wskaźników napięcia i uzgadniaczy faz SUF-1, stanowisko do prób drążków izolacyjnych SD3, stanowisko do badania wskaźników napięcia do 1kV czy urządzenie do badania butów i rękawic dielektrycznych SW-10. Sprzęt testowany jest przez podanie odpowiedniego napięcia przemiennego w określonym czasie.Energa OZE ma zamiar rozwijać swój potencjał w samodzielnym testowaniu sprzętu BHP. Jeszcze w tym roku oddana do użytku ma zostać kolejna pracownia laboratorium. To miejsce będzie przeznaczone do testów układów zabezpieczeń i automatyki oraz układów hydrauliki. Zostanie także wyposażone w pracownię do konserwacji i zabezpieczania urządzeń.

Własne laboratorium wysokich napięć to już kolejny przykład priorytetowego traktowania bezpieczeństwa pracowników. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku Energa OZE zorganizowała, we współpracy z Państwową Strażą Pożarną, szereg profesjonalnych szkoleń z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla swoich pracowników.

Źródło: Grupa Energa

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również