Manometr sam przypomni o ponownym wzorcowaniu

manometr, Crystal Engineering, wzorcowanie © AMETEK Crystal Engineering

Udostępnij:

Ciekawą funkcję do swoich manometrów ciśnieniowych XP2i dodała firma Crystal Engineering. Manometry wyposażono automatyczny system przypominania o ponownym wzorcowaniu. Nowy system w dużym stopniu ogranicza możliwość stosowania manometrów po upływie ważnej daty wzorcowania i potencjalnego zastosowania kar ustawowych.

Ręczne prowadzenie rejestrów i powiadomień zostało zastąpione dostosowanymi alertami wyświetlanymi na ekranie przed terminem ważności, alertami z ostrzeżeniami w dniu upływu i po terminie ważności  oraz opcjonalną funkcją blokowania stosowania manometru po upływie daty ważności wzorcowania. Daty, przypomnienia i rodzaje wiadomości są konfigurowane przez administratorów poprzez bezpłatne oprogramowanie.Ze względu na pomiar krytycznych parametrów wydajności różnego rodzaju sprzętu, odpowiednio wywzorcowane manometry mogą stanowić istotne czynniki w zapewnieniu bezpieczeństwa pracowników, kontroli zanieczyszczeń i/lub jakości produktu.

Wytrzymały, iskrobezpieczny manometr XP2i zapewnia wysoce precyzyjne pomiary i rejestrowanie ciśnienia w najtrudniejszych warunkach środowiskowych, od warunków morskich, poprzez pustynne do Arktyki. Kluczowe cechy to obudowa w stopniu ochrony IP-67 do użytku morskiego, szybki tryb ciśnieniowego zaworu bezpieczeństwa (PSV), niestandardowe jednostki inżynieryjne oraz szczelne złącze ciśnieniowe.

Aktywny mechanizm cyfrowej kompensacji temperatury koryguje czujnik pod względem zmiany temperatury. Gwarantowana jest klasa 0,1% odczytu w temperaturze od -10 do 50° C. Do każdego manometru XP2i dostarczone jest akredytowane świadectwo wzorcowania zgodne z normą ISO 17025– z dokładnością spójną z NIST, akredytowany przez A2LA, uznany międzynarodowo przez ILAC – z wynikami wzorcowania w 5 temperaturach.

Kontrastowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny jest czytelny we wszystkich warunkach, od jasnego światła słonecznego do ciemności (dzięki podświetleniu).

Firma Crystal Engineering produkuje wysoce precyzyjny sprzęt do prób terenowych i sprzęt kalibracyjny do zastosowań pomiarowych w sektorze nafty i gazu, energetyki, oczyszczalniach ścieków, sieciach wodociągowych, produkcji, aeronautyce oraz konserwacji statków powietrznych. Firma należy do spółki AMETEK Test & Calibration Instruments, oddziałem AMETEK, Inc., wiodącego światowego producenta urządzeń elektronicznych i przyrządów elektromechanicznych o rocznej sprzedaży przekraczającej 4,3 mld dolarów.
Źródło: AMETEK Crystal Engineering

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również