Miejsce spotkań - targi Automaticon 2018

© raven media

Udostępnij:

Nikt nie ma wątpliwości. Największa branżowa impreza targowa, Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów Automaticon, które co roku w marcu odbywają się w Warszawie, jest miejscem spotkań. Nikt już w czasie tego typu wydarzeń nie ubija interesów.

- W trakcie targów Automaticon prezentujemy swoją ofertę szerszej rzeczy odwiedzających budując jednocześnie swoją markę - mówił nam Andrzej Dereń, dyrektor techniczny firmy Turck.Na targach odwiedzających nie brakuje. Momentami tłok był taki, że trudno się było przemieszczać między stoiskami. W 2018 roku było ich ponad 300. Stali bywalcy Automaticon zauważyli, że powierzchnia wystawiennicza jest nieco mniejsza niż w ostatnich kilku latach gdyż zamknięta była hala H4. Janusz Rudzisz z zarządu targów twierdził, że zdecydowano się na ten krok, ponieważ hala została niefortunnie zbudowana i w efekcie w poprzednich latach trafiało do niej mało odwiedzających co budziło niezadowolenie obecnych tam wystawców.

A w tym roku na imprezie było co oglądać. Królowały wszechobecne roboty. Najwięcej uwagi zwracał robot w wersji garażowej. Zbudowany został z prostych materiałów typu obudowa kamery, prosty switch, lakier do paznokci głównej księgowej i zwykłego kabla. Umiał tupnąć lewą nóżką i tupnąć prawą nóżką, powiedzieć kilka słów i zaśpiewać piosenkę. Największe jednak znaczenie miały bardziej skomplikowane maszyny, które są w stanie współpracować ze sobą, rozpoznają kształty czy samodzielnie budują inne maszyny.

- Moim zdaniem w branży budowy robotów konstruktorzy dążyć będą do miniaturyzacji urządzeń, ponieważ powierzchnia, którą zajmują jest bardzo cenna - twierdzi Zbigniew Tomaszewski, wiceprezes firmy Stäubli.

W tym roku Złoty Medal tagów trafił do firmy ABB za robota IRB 14000 YUMI, który jest pierwszym robotem z dwoma ramionami i odznacza się wysokim stopniem bezpieczeństwa.

Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów Automaticon w 2018 roku trwały od 20 do 23 marca i jak zawsze odbyły się w hali EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego w Warszawie.Informacja własna

Udostępnij:

DrukujPiotr Rabiej
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również