Miernik Voltcraft z niezwykle wąskimi cęgami

miernik cęgowy © Conrad Electronic

Udostępnij:

Razem z Voltcraft VC-337, Conrad Electronic oferuje pierwszy miernik ze szczególnie wąskimi cęgami pomiarowymi. Użytkownicy, którzy wybrali miernik cęgowy CV-337 mogą znacznie łatwiej chwytać pojedyncze przewody między kanałami kablowymi, a listwami zaciskowymi niż w przypadku tradycyjnych cęgów.

- Podczas gdy przewód mierzony za pomocą innych cęgów prądowych, musi być wyciągnięty i odłączony z kanału kablowego, VC-337 po prostu chwyta go pomiędzy sąsiadującymi przewodami. Specjalnie ukształtowane cęgi o maksymalnym rozwarciu 5,5 mm oraz możliwość ustawienia narzędzia pomiarowego pod kątem, predysponują VC-337 do pomiaru przewodów o przekroju do 6 mm² - mówi Harald Lehner z Conrad Electronic.Voltcraft VC-337 z wyświetlaczem z 4000 znakami jest zgodny z kategoriami pomiarowymi CAT II 600 V i CAT III 300 V oraz nadaje się do bezdotykowego pomiaru prądów stałych i przemiennych od 0,001 do 40 A.

Miernik dokonuje pomiaru rzeczywistej wartości skutecznej (TrueRMS), dlatego umożliwia dokładne zmierzenia napięć i prądów niesymetrycznych, które odbiegają od podstawowego kształtu sinusoidy. Niesymetryczne napięcia pojawiają się zazwyczaj w regulatorach mocy, takich jak regulatory natężenia oświetlenia, regulatorach prędkości, regulatorach taktujących przełącznych, ładowarkach impulsowych lub elektronicznych regulatorach prędkości. Tradycyjne urządzenia do pomiaru wartości elektrycznych, przy tak specjalnych zadaniach, pokazują wartość obarczoną dużym błędem pomiarowym.

- Miernik cęgowy VC-337oferują najlepszy możliwy kompromis między rozmiarem, a klasą bezpieczeństwa z odpowiednią izolacją. Dobrze przemyślany jest również ogranicznik otwarcia cęgów, który zapobiega zbyt głębokiemu wsuwaniu się kabli w otwór szczypiec. Dzięki dwuskładnikowej obudowie to poręczne urządzenie pomiarowe nadaje się również do trudnych warunków, a gumowa obudowa zapewnia bezpieczny i wygodny chwyt - dodaje Lehner.W ramach kontroli jakości, wszystkie urządzenia pomiarowe Voltcraft po fazie produkcji, przechodzą kalibrację zgodnie ze standardami fabrycznymi. Zapewnia to wysoką jakość i zgodność z granicami tolerancji określonymi w danych technicznych instrukcji obsługi.

Źródło: Conrad Electronic 

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również