MindSphere wzbogacony o nową platformę

Siemens, oprogramowanie, Mindsphere, cyfryzacja, © Siemens

Udostępnij:

Siemens udostępnił platformę Mendix dla rozwiązania MindSphere. Wzbogacił w ten sposób środowisko rozwoju oprogramowania o istotne i transformacyjne korzyści dla cyfryzacji biznesu. MindSphere, oparty na chmurze otwarty system operacyjny firmy Siemens, zapewnia usługi i wsparcie dla deweloperów potrzebne do tworzenia, testowania oraz dostarczania aplikacji MindSphere.

Zintegrowane rozwiązanie Mendix dla MindSphere to kluczowa siła napędowa innowacji dla środowiska IoT, pozwalająca skrócić czas od dokonania inwestycji przemysłowych w technologie czujników podłączonych do osiągnięcia pierwszych korzyści ekonomicznych. Innowacyjne aplikacje MindSphere są opracowywane codziennie przez firmę Siemens, naszych partnerów i naszych klientów – powiedział Tony Hemmelgarn, prezes i dyrektor generalny Siemens. - Dzięki technologii Mendix możemy zaoferować klientom, niezależnie od ich zaawansowania technologicznego, wykorzystanie niskokodowych aplikacji do zmiany sposobu, w jaki podchodzą i w jaki rozwiązują problemy biznesowe. Dodanie możliwości tworzenia natywnych aplikacji w systemie MindSphere przy użyciu podejścia bez kodowania lub z niewielkim kodowaniem zapewnia rozwiązanie, z którymi nie będzie mógł się równać żaden inny dostawca przemysłowych rozwiązań IoT - dodaje.

Firmy potrzebują efektywnych kosztowo sposobów szybkiego budowania branżowych aplikacji IoT i wykorzystywania wbudowanej łączności z urządzeniami brzegowymi. Integracja platformy Mendix z rozwiązaniem MindSphere to samodzielne rozwiązanie, które odpowiada na te potrzeby i wyzwania związane z dramatycznym brakiem profesjonalnych deweloperów. Poprzez zwiększenie liczby osób w przedsiębiorstwie wspierających proces rozwoju aplikacji i radykalne przyśpieszenie tego procesu przez zastosowanie platformy niskokodowej firmy mogą uzyskać szybszy i wyższy zwrot z poczynionych inwestycji w środowisko IoT.

Źródło: Siemens AG

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również