MiR zwiększa obroty

MiR zwiększa obroty MiR

Kilka tysięcy pracowników w firmach przemysłowych na całym świecie pracuje obecnie razem z robotami MiR, które poruszają się autonomicznie, optymalizując procesy w firmach takich jak: Novo Nordisk, Ford czy Honeywell. Sytuacja ta wyraźnie przekłada się także na wyniki MiR. Sprzedaż w pierwszym kwartale wzrosła firmie o 55% w porównaniu do analogicznego kwartału w roku 2020. Oznacza to, że MiR osiągnął najlepsze w historii wyniki za pierwszy kwartał.

Pracownicy linii produkcyjnej w siedzibie MiR w Danii mieli pracowity początek 2021. Zamówienia na współpracujące roboty mobilne producenta znacznie wzrosły w pierwszym kwartale br. Wielu klientów to międzynarodowe firmy, które kontynuują zamówienia większych flot robotów MiR, w celu automatyzacji transportu materiałów i intralogistyki. Automatyzacja i cyfryzacja są bowiem postrzegane jako ważne kroki na drodze wzmacniania firm produkcyjnych w czasie i po pandemii koronawirusa. Między innymi dlatego wiele przeszło z fazy pilotażowej do fazy realizacji na dużą skalę - nawet z flotami do 50 robotów.

Automatyzacja postępuje bardzo szybko

Automatyzacja transportu wewnętrznego postępuje w szybkim tempie w przemysłach motoryzacyjnym i elektronicznym, ale roboty typu AMR są również szeroko stosowane w sektorze produktów poddających się szybkiemu zbywaniu, w przemyśle farmaceutycznym i w branży logistycznej. Pandemia spowodowała też znaczy rozwój modułów czyszczących dla robotów MiR, a roboty te są używane do autonomicznej dezynfekcji biur, szpitali i innych miejsc publicznych w celu zminimalizowania rozprzestrzeniania się wirusa.

Postęp MiR wynika także ze zwiększonego zainteresowania integracją platform robotycznych MiR z istniejącymi produktami w rozwiązaniach OEM, ponieważ kilku producentów technologii chce, aby ich rozwiązania automatyzacji były mobilne i elastyczne. Przykładem może być KEN Hygiene Systems, który za pomocą robót MiR zautomatyzował napełnianie i opróżnianie myjni dezynfektorów w szpitalnych sterylizatorniach.

Pandemia a korzyści z inwestowania w automatyzację

Klienci MiR należą do firm, które zdecydowały się zwiększyć swoje inwestycje w automatyzację podczas pandemii koronawirusa. Takie podejście przynosi korzyści. Według analizy projektu Innovation Benchmark, finansowanego przez Danish Industry Foundation i przeprowadzonego przez Duński Instytut Technologiczny, Kopenhaską Szkołę Biznesu i Uniwersytet Południowej Danii: 34% firm, które zwiększyły inwestycje podczas pandemii koronawirusa, odnotowało wzrost obrotów, a tylko 3% firm, które ograniczyły inwestycje, odnotowało wzrost obrotów. 29% firm, które zainwestowały, zwiększyło liczbę pracowników, a tylko 3% firm, które nie inwestowały w automatyzację, innowacje i cyfryzację, zatrudniało więcej osób.

Od 2015 r., kiedy MiR zrewolucjonizował rynek robotów transportowych, wprowadzając na rynek swojego pierwszego cobota MiR100, liczba konkurencyjnych rozwiązań znacznie wzrosła. W związku z tym lider z Danii kontynuował inwestycje, aby zapewnić sobie przewagę nad innymi graczami na rynku pod względem jakości, dojrzałości produktów i usług globalnych.

Źródło: MiR

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę