Mobilna parametryzacja przemienników

©

Udostępnij:

Urządzenia z bogatej oferty przemienników częstotliwości PowerXL firmy Eaton stają się mobilne dzięki nowej aplikacji driveConnect, która przekształca każdy smartfon lub tablet w interfejs człowiek-maszyna, ułatwiając konstruktorom maszyn i operatorom parametryzowanie, sterowanie i monitorowanie przemienników częstotliwości DE1, DC1 i DA1, jak również nowej serii DB1.

Aplikacja driveConnect opiera się na funkcjach sprawdzonego oprogramowania firmy Eaton. Zarówno w trybie online, jak i offline, użytkownicy mogą korzystać z urządzeń mobilnych, aby uzyskać dostęp do przyjaznej dla nich struktury parametrów, a także tworzyć i edytować zbiory danych za pośrednictwem aplikacji kompatybilnych z systemami Android i iOS. Aplikacja zawiera również funkcje monitorujące i sterujące z wersji desktopowej. Może ona na przykład służyć do obsługi przemienników częstotliwości lub do przeprowadzania diagnostyki.Dzięki technologii Bluetooth lub nowoczesnemu standardowi komunikacji bliskiego zasięgu (NFC) z urządzenia mobilnego do programatora DX-COM-STICK można przesyłać maksymalnie dwa zestawy danych. Aby umożliwić transmisję danych przez NFC, mobilne urządzenie musi znajdować się w odległości kilku centymetrów od DX-COM-STICK (w stanie beznapięciowym). Zastosowanie standardów NFC pozwala nie tylko na szybki transfer danych, ale również na zwiększenie bezpieczeństwa procesu przy zachowaniu wymaganej bliskości urządzeń komunikacyjnych. Ostatnim krokiem do przesłania parametrów jest wsunięcie programatora do odpowiedniego przemiennika częstotliwości.

DX-COM-STICK firmy Eaton to programator z kopiowaniem parametrów Bluetooth, który został opracowany specjalnie do przesyłania parametrów do przemienników częstotliwości PowerXL. Podłącza się go do przemienników poprzez zintegrowany port komunikacyjny. W trakcie wprowadzania technologii NFC, programator został zaktualizowany i teraz spełnia również nowe standardy Bluetooth dla iOS.

Równolegle z wprowadzeniem nowej wersji DX-COM-STICK, aplikacja będzie dostępna do bezpłatnego pobrania z App Store firmy Apple (dla iOS) i Google Play Store (dla systemów Android). 

Źródło: Eaton

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również