Najważniejsza nagroda w branży robotyki dla Gudrun Litzenberger

IFR

Gudrun Litzenberger, sekretarz generalny Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR) otrzymała nagrodę im Josepha F. Engelbergera Robotics. Jury uhonorowało jej osiągnięcia, w dziedzinie robotyki, najważniejszą nagrodą branżową w kategorii "Przywództwo". Jako szef Departamentu Statystycznego IFR, Litzenberger udoskonaliła statystyki World Robotics i od ponad dziesięciu lat pracuje nad poprawą zrozumienia globalnego rynku robotyki.

- Nagroda jest sukcesem dla całego mojego zespołu - mówi Gudrun Litzenberger - Wszyscy dzielimy wielką pasję do robotyki. Jesteśmy dumni z tego, że organizacje na całym świecie i rządy korzystają z naszych statystyk. Dane IFR są bardzo ważne, ponieważ zapewniają jasny wgląd w wykorzystanie robotów na całym świecie i ich wpływ na gospodarkę.

Gudrun Litzenberger pracuje dla Niemieckiej Federacji Inżynierów (VDMA) od 1986 roku. W 2002 roku przeniosła się do VDMA Robotics and Automation Association, gdzie była odpowiedzialna za statystyki. Litzenberger przejęła odpowiedzialność za statystyki World Robotics w 2003 r., a od 2005 r. odpowiada za roczny raport IFR World Robotics. Dziś badanie to jest uważane za najważniejsze źródło globalnych statystyk robotyki i obejmuje wszystkie istotne dla rynku działania robotów przemysłowych i usługowych. Gudrun Litzenberger jest sekretarzem generalnym IFR od 2008 roku.

Międzynarodowa Federacja Robotyki reprezentuje ponad 50 producentów robotów przemysłowych i krajowych stowarzyszeń robotów z ponad dwudziestu krajów i została założona w 1987 roku jako organizacja non-profit.

Nagroda Joseph F. Engelberger Robotics
Joseph F. Engelberger znany jest na całym świecie jako "ojciec robotyki". Engelberger był założycielem i prezesem Unimation, Inc., pierwszego na świecie producenta robotów przemysłowych. Nagrody Engelberger Robotics przyznawane są za osiągnięcia w zakresie rozwoju technologii, aplikacji, edukacji i przywództwa w branży robotyki. Każdy zwycięzca otrzymuje honorarium o wartości 5000 dol. i pamiątkowy medalion z napisem "Przyczynia się do postępu nauki robotyki w służbie ludzkości".


Źródło: IFR

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę