Największa na świecie morska elektrownia wiatrowa została uruchomiona!

hornsea one elektrownia wodna wiatrowa © Hornsea Project One

Udostępnij:

W Wielkiej Brytanii została uruchomiona największa farma wiatrowa na świecie. Brytyjski rząd nad projektem Hornsea One współpracuje z Duńczykami i Niemcami.

Budowa farmy nie została jeszcze ostatecznie zakończona, gdyż to ma nastąpić pod koniec przyszłego roku, jednak w ostatnich dniach została ona uruchomiona i oficjalnie wpięta do krajowej sieci. 50 z planowanych 174 turbin firmy Siemens Gamesa produkuje już energię elektryczną, która jest w stanie dostarczyć energię aż do 278 tysięcy gospodarstw domowych.Działanie przykładowej farmy wodnej prezentuje poniższy film:

Farma dokładnie znajduje się na Morzu Północnym, 120 kilometrów od wybrzeża hrabstwa Yorkshire. Wysokie na 188 metrów turbiny o mocy 7 megawatów każda ostatecznie będą dysponowały łączną mocą aż 1.2 gigawata i zapewnią prąd 1.2 milionom gospodarstw domowych.Działanie farmy nadzorują zespoły pracowników, które co dwa tygodnie na zmianę docierają na miejsce na statku usługowo-operacyjnym Edda Mistral.

Źródło: Gizmodo

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również