NASA uruchomi „hotel robota” na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Robotic Tool Stowage © TechSpot

Udostępnij:

Na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej roboty pomagają astronautom wykonywać codzienne czynności, a następnie są przechowywane w ISS, kiedy nie są używane. Jednak wkrótce maszyny otrzymają specjalne miejsce, w którym będą przechowywane na zewnątrz, dzięki czemu astronauci będą mieli więcej miejsca do prowadzenia badań.

Warunki życia zarówno astronautów, jak i robotów wkrótce się poprawią, gdy jednostka „Robotic Tool Stowage” (RiTS) NASA trafi do ISS. RiTS będzie bardziej przypominało miejsce parkingowe dla robotów. 


Korzystanie z urządzenia do przechowywania narzędzi przyniesie wiele korzyści, a niewątpliwie najważniejszym z z nich jest dodatkowe miejsce dla astronautów w ISS do przechowywania innego sprzętu, prowadzenia badań i wygodniejszego wykonywania czynności. W końcu przestrzeń wewnętrzna w takich obiektach jest na wagę złota.

Kolejnym plusem jest szybszy i łatwiejszy proces uruchamiania robotów. Ponieważ RiTS przechowuje je na zewnątrz, astronauci nie będą już musieli spędzać godzin na kalibrowaniu robotów pod kątem warunków zewnętrznych - zamiast tego, ramię robota Dextre ISS pozwoli im szybko pobrać roboty, a następnie je uruchomić.


TOP w kategorii
Źródło: TechSpot

Udostępnij:

Drukuj

etAChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również