Netilion – nowy ekosystem IIoT Endress+Hauser

Pomiary cyfrowe w instalacjach przemysłowych © Endress+Hauser

Udostępnij:

Ekosystem Netilion to stworzony przez Endress+Hauser pakiet rozwiązań chmurowych usprawniających utrzymanie ruchu i obsługę urządzeń pomiarowych tak, by zapewnić stałą kontrolę nad procesem produkcyjnym.

System łączy proste w obsłudze aplikacje z komponentami systemów, tworząc kompleksowe i gotowe na Przemysł 4.0 rozwiązania. Usługi cyfrowe Netilion umożliwiają bezpieczny dostęp do zmiennych wartości procesowych w dowolnym czasie, z dowolnego miejsca. Jedyne, co jest niezbędne, to dostęp do internetu.#empowerthefield – uwolnij potencjał informacji

Ze względu na ogromną ilość danych i trudność w zarządzaniu nimi, Endress+Hauser ocenia, że 97% danych nie jest wykorzystywanych w ogóle. Systemy automatyki przetwarzają jedynie informacje o wartościach niezbędnych do sterowania procesem, takich jak przepływ, ciśnienie, temperatura, poziom, ignorując informacje o stanie urządzenia czy dane diagnostyczne. Ekosystem Netilion pomaga uwolnić informacyjny potencjał tkwiący w urządzeniach, udostępniając dane prosto na pulpit telefonu lub komputera, gdzie informacja z terenu pojawia się w formie jasnych i przejrzystych komunikatów.

Prostsza droga do Przemysłu 4.0

Ekosystem Netilion to stworzone od podstaw, pionierskie rozwiązanie Endress+Hauser, które gwarantuje elastyczność w podejściu do zarządzania danymi i całej obsługi bazy zainstalowanych urządzeń. W portfolio usług znajduje się szereg rozwiązań, które dają bieżącą informację o zdrowiu wszystkich podłączonych urządzeń (Netilion Health – komunikaty są zgodne ze standardem NAMUR NE 107), umożliwiają odczyt wartości mierzonych, lokalizację punktów pomiarowych na mapie oraz ustawienie powiadomień o zdarzeniach (Netilion Value), a także gwarantują dostęp do instrukcji obsługi czy raportów serwisowych na żądanie (Netilion Library). Dzięki Netilion Analytics wdrożenie koncepcji Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT) i utworzenie cyfrowej kopii każdego z urządzeń jest dużo prostsze.

Transfer danych

Ponad 30 milionów cyfrowych urządzeń pomiarowych działających na całym świecie jest włączonych do systemu automatyki za pośrednictwem takich protokołów, jak: Profibus, 4 – 20 mA z HART, WirelessHART, EtherNet/IP i kilku innych. Przesyłanie danych z urządzeń obiektowych do aplikacji zawartych w chmurze jest realizowane poprzez istniejącą sieć Ethernet lub bezpośrednio z użyciem odpowiednich bramek komunikacyjnych (Edge Device). W Endress+Hauser jest to możliwe dzięki ofercie Netilion Connect, w skład której wchodzą zarówno urządzenia brzegowe Edge Device oraz interfejs API (Application Programmable Interface), zapewniający szybką wymianę pomiędzy bazami danych. Bramkę Edge Device można również zainstalować w mniejszym systemie, który nie musi być podłączony do sieci Ethernet. W takim obiekcie wystarczy podłączyć każde z urządzeń obiektowych do pobliskiej bramki, która przeczyta wszystkie informacje diagnostyczne i prześle je do chmury.

operator wykonuje pomiary

Szeroki wybór rozwiązań i komponentów systemu Endress+Hauser daje możliwość dostosowania rozwiązania do indywidualnych wymagań. System pozwala monitorować stan wszystkich zainstalowanych urządzeń, w tym także urządzenia innych producentów. Nie ma znaczenia, ile urządzeń liczy baza. Korzyść z rozwiązań Netilion jest zauważalna natychmiast, niezależnie od liczby posiadanych urządzeń.

Źródło: Endress+Hauser

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również