Nowa aplikacja do łożysk precyzyjnych firmy NSK

© MAPEX

Udostępnij:

Firma NSK opracowała nową aplikację mobilną, która pomaga uprościć wybór łożysk precyzyjnych i związany z nimi proces integracji projektu. Aplikacja pomaga również chronić klientów przed podrabianymi produktami z kilkoma funkcjami umożliwiającymi weryfikację autentyczności produktu.

Nowa aplikacja zostanie uruchomiona wraz z pierwszymi wysyłkami łożysk precyzyjnych NSK w opakowaniach, które zawierają unikalne kody kreskowe 2D. W przypadku produktów wyprodukowanych w fabryce NSK w Newark, w Wielkiej Brytanii, aplikacja zostanie wydana w styczniu 2019 roku. Smartfony z aplikacją mogą skanować kod kreskowy, aby uzyskać natychmiastowy dostęp do użytecznych informacji, takich jak indywidualny numer identyfikacyjny, data produkcji, informacje dotyczące kontroli łożysk, rodzaj smaru i inne szczegóły techniczne.


Dane można eksportować w formatach CSV i PDF, umożliwiając łatwy transfer do systemów klienta. Ta zdolność przyczynia się do zwiększenia wydajności w całym procesie składania łożysk do wrzecion i pomaga poprawić identyfikowalność produktu w bardziej zautomatyzowanym, opartym na IT zarządzaniu.
NSK opracowała aplikację zgodną z rozwojem inteligentnych fabryk i inicjatyw Industry 4.0, które przyspieszają cyfryzację w przemyśle wytwórczym. Ponieważ maszyny są dodatkowo zintegrowane z systemami komputerowymi i wyposażone w funkcje bezprzewodowe, łatwy i natychmiastowy dostęp do informacji cyfrowych staje się istotną częścią wydajnych operacji.

W odniesieniu do ochrony klienta unikalny kod kreskowy 2D i związany z nim system chmury NSK zabezpiecza przed fałszywymi produktami. Skanowanie kodu kreskowego ujawnia, czy produkt jest sfałszowany, sprawdzając go w bazie danych NSK. Co więcej, liczba wejść do unikalnej strony internetowej dla każdego łożyska jest monitorowana.


TOP w kategorii
Nowa aplikacja zapewnia także łatwy dostęp do wielu serwisów internetowych NSK, ułatwiając szybszą reakcję na zapytania techniczne, szybką obsługę klienta i szybszy, uproszczony proces zamówień produktów za pośrednictwem oddziałów sprzedaży firmy i dystrybutorów. Co więcej, aplikacja może przedstawiać użytkownikom szereg narzędzi technicznych i praktycznych informacji, takich jak katalogi cyfrowe, kalkulatory łożysk technicznych oraz podręczniki obsługi i konserwacji.
Kompatybilna z urządzeniami iOS i Android aplikacja będzie dostępna w języku angielskim, japońskim i chińskim. Obecnie przydatna jest do łożysk precyzyjnych (klasa ISO 5 i więcej) o średnicy otworu większej niż 30 mm, np. stosowanych w obrabiarkach. Rodzaje obejmują łożyska kulkowe skośne, łożyska walcowe i kulkowe skośne wzdłużne. Usługa zostanie rozszerzona na inne produkty NSK.

 

Udostępnij:

Drukuj

Informacja prasowaChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również