Nowa generacja kompaktowych kamer termowizyjnych o wysokiej rozdzielczości

©

Udostępnij:

Kamera Flir A8580sc jest podstawową kamerą R&D, która posiada detektor chłodzony o rozdzielczości 1,3 Mpx. Model ten sprawdzi się z w aplikacjach przemysłowych, wojskowych, naukowych oraz badawczo-rozwojowych. Dzięki zastosowaniu detektora chłodzonego obrazy poruszających się obiektów są pozbawione efektu rozmycia. Kamera oferuje szeroki zakres precyzyjnych obiektywów z ręcznym i automatycznym ustawieniem ostrości. Kamera współpracuje z nowym oprogramowaniem Flir Research Studio. 

Seria A8580 obejmuje cztery modele kamer średniofalowych, a także model pracujący w zakresie długiej podczerwieni, który dzięki chłodzeniu zapewnia lepszą powtarzalność i stabilność niż inne podobne kamery LWIR. Ta unikatowa kamera LWIR oferuje również szeroki zakres kalibracji temperaturowej, co zmniejsza potrzebę ponownego wykonywania prób w celu pełnego pomiaru obiektu o wysokiej dynamice, a także krótki czas integracji. Wszystkie pięć modeli zapewnia wyraźne obrazy termowizyjne o rozdzielczości 1280×1024 pikseli, co stanowi poprawę o 30% w stosunku do poprzednich kompaktowych kamer naukowych. Użytkownicy mogą zmaksymalizować liczbę pikseli na celu dzięki zestawowi obiektywów, od 200-milimetrowego teleobiektywu do obiektywu mikroskopowego 3x umożliwiającego rejestrowanie niezwykle małych obiektów. Krótkie czasy odpowiedzi i zaawansowane opcje wyzwalania kamer pomagają rejestrować wyraźne obrazy szybko poruszających się obiektów lub precyzyjnie mierzyć szybkie zmiany temperatury. Wewnętrzne koło na filtry pozwala użytkownikowi szybko przełączać się między standardowymi i wysokimi zakresami temperatur za pomocą jednego przycisku, zamiast ręcznie zmieniać filtry szare.

Pomimo zaawansowanych funkcji firma Flir zaprojektowała model A8580 z uproszczonymi połączeniami i elementami sterującymi, dzięki czemu jest on łatwy do skonfigurowania i rozpoczęcia pomiarów. Kamera szybko się uruchamia i łączy przez interfejs Gigabit Ethernet lub CoaXPress z komputerem wyposażonym w oprogramowanie Flir Research Studio.

Źródło: Flir

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również