Nowa rylcarka SCM 411 oraz kolejny tester A5Neo firmy TS PCB

TS PCB

Nowa rylcarka SCM 411 to pierwsza inwestycja firmy TS PCB w park maszynowy w tym roku.

SCM 411 posiada 2 ruchome ostrza służące do liniowego nacinania powierzchni obwodów drukowanych. Zasadniczym walorem maszyny jest system pomiarowy wykorzystujący wbudowaną kamerę, który umożliwia automatyczne bazowanie układu mechanicznego do obrazu obwodów. Wyeliminowano tym samym konieczność ręcznego ustawienia położenia linii rylcowania względem mozaiki. Jest to szczególnie istotne w przypadku płytek wielowarstwowych, wymagających wprowadzenia skali do wiercenia. 

Ponadto oprogramowanie rylcarki pozwala zredukować odległość miedzy dwoma nacięciami niemal do zera. SCM 411 rylcuje z prędkością do 40m/min przy zachowaniu wysokiej precyzji dopasowania linii rylcowania do obrazu obwodów. Maszyna posiada układ chłodzenia cieczą, co zwiększa żywotność noży, szczególnie dla laminatów aluminiowych. Ogranicza to konieczność ich częstej wymiany i serwisowania, umożliwiając tym samym utrzymanie płynności produkcji w obszarze obróbki mechanicznej.

TS PCB zakupiło kolejny tester A5Neo. Jest to druga maszyna tego typu w parku maszynowym.

Tester A5Neo posiada 8 szybko poruszających się sond pomiarowych do testowania obwodów drukowanych przy wykorzystaniu metody rezystancyjnej, pojemnościowej i mieszanej. Jako dane wejściowe listy sieci i węzłów, system akceptuje pliki w formacie IPC-D-356A. 

W odróżnieniu od testerów klasy Ultim8 i Loc8 firmy Gardien, format produkcyjny umieszczony jest w szufladzie i testowany w orientacji poziomej. Takie rozwiązanie zapewnią zwartą i zmniejszona bryłę maszyny. Ponadto zastosowanie szybkich i jednocześnie lekkich serwomechanizmów, które w dość nietypowy sposób poruszają sondami (przypominający odnóża pajęczaków) pozwala na znacznie zmniejszenie drgań i cichą pracę. Zastosowane nowoczesne rozwiązania sprzętowe, pozwalają na skrócenie czasu testowania. Innym walorem systemu A5Neo jest programowe oszacowanie czasu testowania, które jest dostępne po opracowaniu dedykowanego programu sterującego.

 

 

 

 

 

Źródło: TS PCB

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę