Nowa seria switchy modułowych MDS-G4000

Switche modułowe serii MDS-G4000 © Elmark

Udostępnij:

W ofercie firmy Moxa pojawiła się nowa rodzina switchy modułowych MDS-G4000 z interfejsem konfiguracyjnym opartym o HTML 5.

Nowa rodzina switchy składa się z urządzeń serii MDS-G4012, MDS-G4020 oraz MDS-G4028. Wszystkie posiadają w standardzie 4 zabudowane porty gigabitowe RJ45. Poszczególne modele różnią się jednak liczbą gniazd do instalacji modułów portowych: od dwóch modułów dla MDS-G4012 do nawet 6 modułów dla wersji MDS-G4028. Każdy moduł może z kolei posiadać 4 porty gigabitowe w postaci portów RJ45, slotów na moduły SFP bądź w postaci portów RJ45 z zasilaniem PoE. Pozwala to na wyposażenie urządzeń w odpowiednio 12, 20 oraz 28 portów Ethernetowych gigabit. Taka konfiguracja pozwala dobrać porty dokładnie do swoich potrzeb, a także umożliwia późniejszą rozbudowę.Urządzenia mogą być wyposażone w dwa moduły zasilania (PWR-HV-P48 oraz PWR-HV-P48) i dzięki temu zasilane szerokim zakresem napięć. Moduł PWR-HV-P48 można zasilać przykładowo napięciem z zakresu 88-300 VDC bądź 90-264VAC. Moduł umożliwia również podłączenie zasilania z zakresu 46-57VDC na potrzeby zasilania portów PoE (w tym również PoE+).

Z kolei moduł PWR-LV-P48 pozwala na zasilanie z zakresu 18-72VDC i również pozwala na podłączenie zasilania 46-57VDC na potrzeby odbiorników PoE.

Nowa rodzina switchy posiada także zmieniony interfejs konfiguracyjny w stosunku do starszych urządzeń. Konsola web została teraz oparta o język HTML 5, co pozwoliło zyskać na kompatybilności i szybkości wyświetlania elementów graficznych. Dostępne są wszystkie znane dotychczas sposoby konfiguracji: konsola szeregowa (USB), telnet, przeglądarka internetowa, SNMP oraz aplikacje producenta (np. MxConfig).

Wsparcie przemysłowych protokołów redundancji w warstwie L2

Jak przystało na urządzenia przemysłowe, nowe modele oferują wsparcie dla wielu protokołów redundancji specyficznych dla branż automatyki i sterowania. Znajdziemy więc m.in. Turbo Ring (topologia pierścienia), Turbo Chain (topologia łańcucha dopiętego do istniejącej infrastruktury), a także powszechnie stosowane w sieciach IT: RSTP czy MSTP. Bazując na protokołach pierścieniowych (Turbo Ring) można np. łączyć ze sobą kilka pierścieni i wykorzystywać liczne połączenia nadmiarowe celem uzyskania wysokiej odporności na awarie – zarówno samych połączeń jak i całych urządzeń.

Najważniejsze funkcje nowej serii switchy MDS-G4000: 

  •     wszystkie porty gigabitowe (w zależności od modułu RJ45 lub SFP),
  •     możliwość obsadzenia do 24 gigabitowych portów PoE/PoE+,
  •     modułowa budowa ułatwiająca elastyczną rozbudowę w zależności od potrzeb,
  •     hot-swappowe moduły portów i zasilania - wygodna obsługa, tzn. nie jest konieczne wyłączenie urządzenia aby wymienić moduł w przypadku awarii, 
  •     przemysłowe wykonanie i możliwość montażu zarówno na szynie DIN, na ścianie jak i w szafie RACK (z wykorzystaniem dodatkowego uchwytu),
  •     nowy interfejs graficzny oparty o HTML5,
  •     zgodność z normą cyberbezpieczeństwa IEC 62443-4-2.


Źródło: Elmark

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również