Nowe latarki Dura Light – Mactronic rozwija linię dla przemysłu

© Mactronic

Udostępnij:

Wysoka jakość wykonania, wytrzymałość i niezawodne źródło światła nawet w najcięższych warunkach. Mactronic rozwija ofertę latarek przemysłowych – rodzina Dura Light powiększa się o 4 nowych członków.

Wrocławski producent oświetlenia przenośnego rozwija swoją linię profesjonalną, dedykowaną osobom zatrudnionym w zakładach przemysłowych i pracownikom utrzymania ruchu. W ofercie firmy debiutują latarki Dura Light 2.1, 2.2 i 2.3 oraz funkcjonalny i kompaktowy model Dura Tool.– Poprzednie latarki Dura Light w wersji 280 i 500 lumenów spotkały się z dużym zainteresowaniem pracowników przemysłu. Cieszymy się, że profesjonaliści ufają Mactronic, doceniając trwałość i niezawodność naszego oświetlenia, czyli cechy, które odnajdą również w nowych produktach – mówi Damian Kempa, Dyrektor ds. Sprzedaży Instytucjonalnej w Mactronic.

Utrzymane w żółto-czarnej kolorystyce modele Dura Light 2.1, 2.2 i 2.3 to przede wszystkim latarki niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne, przetestowane pod kątem upadków. Ich niezawodność gwarantuje zastosowanie wysokiej klasy komponentów. - Wszystkie trzy modele wyposażyliśmy w wydajne diody Cree LED, gwarantujące mocne światło nawet w najtrudniejszych warunkach – mówi Damian Kempa. Do tego dochodzi wysoka odporność na czynniki zewnętrze (IPX7) i długi czas pracy – sięgający 30 godzin w trybie 10% w przypadku Dura Light 2.3.

Czym wyróżniają się poszczególne modele?

Dura Light 2.1 – 800 lumenów, zasilanie bateryjne (4xAA)
Dura Light 2.2 – 400 lumenów, zasilanie bateryjne (3xAA), ruchomy uchwyt magnetyczny, światło główne i boczny panel z diodą COB do oświetlenia miejsca pracy lub do wykorzystania jako lampa ostrzegawcza

- To rozwiązania odpowiadające na potrzeby służb utrzymania ruchu, zapewniające swobodę rąk, odpowiedni kąt oświetlenia miejsca pracy i możliwość informowania innych pracowników o aktualnie wykonywanych pracach naprawczych – mówi Damian Kempa.

Dura Light 2.3 – 700 lumenów, pojemny akumulator 4400 mAh, może służyć jako power bank

- Staramy się, by nowo projektowane latarki posiadały jak najwięcej cech funkcjonalnych, stąd między innymi funkcja banku energii. A więc chcemy pomóc użytkownikowi w sytuacji, gdy akurat bardziej niż źródła światła potrzebuje działającego telefonu – dodaje Damian Kempa.

Dodatkowo modele Dura Light 2.1 i 2.3 wyposażono w końcówkę do wybijania szyb co sprawia, że latarki te znajdują zastosowanie nie tylko w przemyśle, ale także jako wyposażenie samochodu.

Do rodziny Dura Light dołącza także wyjątkowo funkcjonalna i niewielka latarka Dura Tool. Ważący zaledwie 90 gramów i zapewniający światło o mocy 110 lumenów model może pełnić rolę latarki inspekcyjnej, doskonale sprawdza się też jako oświetlenie dla mechaników i kierowców.– Dura Tool wyposażono w diodę COB LED emitującą równomiernie rozproszone światło oraz czerwone światło COB, mogące służyć jako światło awaryjne. Rozwiązanie to znajdziemy także w modelu Dura Light 2.2 – mówi Damian Kempa z Mactronic.

Poręczna latarka wykorzystuje akumulator Li-Ion 800 mAh (ładowanie przez micro USB), działa w 5 trybach i zapewnia światło nawet przez 18 godzin. Dura Tool posiada ruchomy magnetyczny uchwyt, dzięki czemu można ustawić światło na powierzchnię pracy pod optymalnym dla użytkownika kątem, a wygodny klips sprawia, że latarka może być zawieszana przy ubraniu.

Źródło: prexpert

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również