Nowe M23: wytrzymałe i proste w montażu

M23 © Hummel

Udostępnij:

Nowe, kątowe złącze wtykowe M23 firmy HUMMEL AG jest wytrzymałe i łatwe w montażu. Właśnie ta łatwość montażu była jednym z najważniejszych aspektów podczas odnawiania wtyczki kątowej. Dostęp do wszystkich wkrętów zamykających i mocujących jest bardzo dobry. Wyraźnie widoczny znak ułatwia łączenie wtykowe także w miejscach ciasnych i trudno dostępnych.

Ważne podczas konfekcjonowania: wkłady wtykowe, kołki i gniazda pozostają niezmienne. W ten sposób nowe złącze wtykowe do urządzeń M23 wpasowuje się idealnie w modułowy system złączy wtykowych HUMMEL. Wszystkie formy obudów rodziny produktów można łączyć z licznymi wkładami wtykowymi. Także wkłady i gniazda wtyczkowe można zamieniać w każdej obudowie niezależnie od jej formy. Ze znanych do tej pory narzędzi do zagniatania można nadal korzystać do nowych złączy wtykowych.Nowe wtykowe łączniki do urządzeń M23 są dostępne jako wtyczki sygnałowe, mocy i hybrydowe – każde z nich z różnymi układami ryglującymi. Oprócz gwintowego zamknięcia dostępne jest także szybkozłącze TWILOCK oraz wariant pozwalający na łączenie z systemem zamknięć Speedtec. Znacząca jest także zwarta konstrukcja, która odpowiada potrzebom, jakie niesie z sobą trend miniaturyzacji. Zalicza się do nich także możliwość obrotu w przedziale kątowym do 300°. Wtyczka do urządzeń jest dostępna z mocowaniem kołnierzowym w dwóch wymiarach.

Odporność i przydatność w zastosowaniach technicznych potwierdzają także dane mechaniczne. Złącza wtykowe pracują w przedziale temperatur od -40 do +125 °C i w stanie zaryglowanym spełniają wymagania dla stopnia szczelności IP 67 i IP 69 K.

 Źródło: Hummel

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również