Nowe obudowy AX i KX już dostępne

obudowy sterownicze AX i KX © Rittal

Udostępnij:

Obudowy sterownicze AX i małogabarytowe KX, które zostały przedstawione w ubiegłym roku na targach Hannover Messe są już dostępne w ofercie firmy Rittal

Nowa generacja obudów ma wiele ulepszonych funkcji, które przynoszą nowe korzyści oraz wygodę przy montażu i codziennym korzystaniu. Projektanci Rittal skupili się przede wszystkim na ułatwieniu pracy konstruktorom.Do głównych usprawnień montażowych należą:

• osobne wyjmowanie wszystkich części płaskich – zatem koniec z niepotrzebnym demontażem,

• montaż drzwi i zamków jest beznarzędziowy,

• uchwyt do montażu naściennego można montować do w pełni zabudowanych obudów od zewnątrz przy pełnym zachowaniu ochrony IP,

• wszystkie uchwyty wystające poza konstrukcję obudowy, można instalować w wybranym przez siebie momencie, co zmniejsza ryzyko uszkodzeń podczas transportu.

Nowe obudowy kompaktowe i małogabarytowe to nie tylko łatwiejszy oraz szybszy montaż, ale także większa elastyczność i wyższy poziom bezpieczeństwa. W porównaniu do poprzednich serii, powiększono wycięcie w podłodze. Dzięki modułowej konstrukcji, zoptymalizo-wanym wycięciom i większym płytom kołnierzowym, przestrzeń do przeprowadzania kabli powiększyła się aż o 1/3 w stosunku do poprzednich rozwiązań. Dodatkowe ułatwienie znajduje się także na ścianach bocznych. Posiadają one przetłoczenia, które umożliwiają łatwy oraz precyzyjny montaż szyn do zabudowy wewnętrznej. Dzięki zastosowaniu 25 mm siatki można wykorzystać akcesoria z systemu szaf sterowniczych VX25, np. lampy lub szyny montażowe.

Dostępne modele są wykonane zarówno z blachy stalowej, jak i ze stali nierdzewnej. Mimo większych możliwości zastosowania, jakie dają nowe obudowy, znacznie zmniejszyła się liczba komponentów i akcesoriów, a co się z tym wiąże – złożoność systemu!

Źródło: Rittal

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również