Nowe urządzenia sygnalizacyjne firmy WERMA

Instom, Werma, sygnalizatory optyczno-akustyczne © Instom

Udostępnij:

WERMA jest światowym liderem wśród producentów urządzeń sygnalizacyjnych. Słynie z wielu innowacyjnych oraz opatentowanych rozwiązań. W 2019 r. WERMA całkowicie zrewolucjonizowała rynek, zaskakując nową serią produktów.EvoSIGNAL to szybki i łatwy sposób, aby stworzyć idealne rozwiązanie z zakresu sygnalizacji. Urządzenia
sygnalizacyjne ostrzegają, prowadzą i chronią. Rodzaj stosowanych sygnałów optycznych i akustycznych zależy od aplikacji i otoczenia. Z serią EvoSIGNAL jest prościej niż kiedykolwiek wcześniej znaleźć odpowiednie urządzenie sygnalizacyjne. Maksymalnie dopracowany, modułowy system optymalnie pokrywa praktycznie wszystkie obszary zastosowań. Podłączenia wykonuje się w sposób całkowicie intuicyjny.

Trzy wersje dostępne w nowej serii są w stanie zastąpić praktycznie całą ofertę urządzeń sygnalizacyjnych. Dzięki temu WERMA zmniejszyła o 20% liczbę numerów katalogowychEvoSIGNAL MINI służy do sygnalizacji optycznej i akustycznej bliskiego zasięgu (0-20 m) i jest przeznaczona do instalacji w lokalizacjach z limitowaną przestrzenią. Możliwy jest montaż wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń dzięki wysokiemu IP 66. Typowe zastosowania to budownictwo i inżynieria usług na małą skalę. Ze względu na jej niewielkie gabaryty oraz wysoką sprawność sygnalizacyjną z pewnością docenią ją producenci mniejszych maszyn i urządzeń – idealnie pasuje do montażu na panelach operatorskich oraz szafach sterowniczych.

EvoSIGNAL MIDI oferuje optyczną i dźwiękową sygnalizację do użytku na średnich odległościach (10-30 m). Sygnalizator może być montowany wewnątrz i na zewnątrz. Seria MIDI znajduje zastosowanie w budownictwie i inżynierii usług. Idealnie sprawdzi się jako sygnalizacja przy drzwiach i w aplikacjach dedykowanych bramom. Dobrze się sprawdza przy maszynach i systemach wyposażenia zakładów przemysłowych.

EvoSIGNAL MAXI to seria przeznaczona do dużych odległości wymagających sygnału przyciągającego uwagę (>20 m). Jest to typowa sygnalizacja dalekiego zasięgu. Można ją montować również wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Znajdzie zastosowanie w sygnalizacji i ostrzeganiu w dużych kompleksach przemysłowych, elektrowniach czy kopalniach.

 

© Instom

 

Wszystkie serie dostępne są w dwóch wersjach napięcia: 12 V/24 V AC/DC oraz 115/230 V AC. Ponadto MINI oraz MIDI występują w wersjach: optycznej, optyczno-akustycznej i akustycznej. MAXI jako sygnalizacja dalekiego zasięgu występuje jedynie w wersji optycznej.

Dostępne efekty świetlne: TwinLIGHT (światło stałe lub migające), TwinFLASH (światło błyskowe lub EVS) oraz światło obrotowe występujące tylko w serii MAXI (wyzwalane sekwencyjnie za pomocą diod LED).

EVS jest to opatentowany przez WERMĘ rodzaj nieregularnego błysku diod LED, który powoduje, że ludzkie oko odbiera ten sygnał jako bardzo drażniący. Skutkiem jest natychmiastowe przyciągnięcie uwagi. Idealnie sprawdza się w miejscach z dużym naświetleniem. Wszystkie serie pracują w dużym zakresie temperatur od -30°C do +60°C oraz dysponują stopniem ochrony IP66.

Sygnalizacja EvoSIGNAL ma certyfikaty CE, c-UL-us oraz EAC. Sygnalizacja akustyczna obejmuje buczki lub syreny o głośności maksymalnej do 110 dB z możliwą redukcją o 10 dB.

Źródło: INSTOM

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również