Nowy biurowiec Instomu

© RavenMedia

Udostępnij:

Do nowego, własnego biurowca łódzka firma Instom przeprowadziła się w maju. Nowy budynek wyposażony został niemal we wszystkie najnowocześniejsze systemy automatyki budynków. Okazuje się, że to wystarcza, by stać się bardziej atrakcyjnym pracodawcą.

 Budynek ma powierzchnię 2090 metrów, z czego na same biura przewidziano 1340 metrów kwadratowych. Magazyn zajmuje około 750 metrów kwadratowych. Obecnie na czterech kondygnacjach pracuje 40 osób, ale docelowo przewidziano miejsca nawet dla setki pracowników. Jak mówił nam Janusz Komecki, wiceprezes Instomu, sam fakt przeprowadzki do nowoczesnego biura spowodował, że zwiększyła się liczba aplikacji w sprawie przyjęcia do pracy.- Niemal co tydzień przyjmujemy nowego pracownika. Chętnie zatrudnimy inżynierów różnych specjalności, bo prowadzimy działania na wielu obszarach - mówił Janusz Komecki.

W swoim własnym biurowcu Instom, jako firma zajmująca się automatyką budynków zastosował najnowsze rozwiązania z tej dziedziny. Przyłącze energetyczne zostało tak zaprojektowane, by sprostać większemu zapotrzebowaniu na energię w przyszłości. Cały gmach oświetlany jest w technologii LED. Cała powierzchnia jest klimatyzowana a temperatura w każdym pomieszczeniu jest regulowana centralnie, ale w każdym pokoju może być inna. Budynek korzysta z sieci miejskiej.

Zobacz też: Galeria zdjęć z otwarcia biurowcaZadbano także o bezpieczeństwo obiektu montując oczywiście instalację sygnalizacji pożaru, system oddymiania klatki schodowej oraz systemy monitoringu. Całość sterowana jest za pomocą systemu BMS pełną wizualizację systemów wentylacji i klimatyzacji, sygnalizacji pożaru, kontroli dostępu oraz systemu sygnalizacji włamania i napadu.

Wszystkie te systemy mają na celu uzyskanie oszczędności przy eksploatacji budynku między innymi poprzez monitoring zużycia mediów.

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również