Nowy „elektrotechnikAUTOMATYK” już w dystrybucji

© Raven Media

Udostępnij:

Do dystrybucji trafił już wyczekiwany styczniowo-lutowy numer magazynu „elektrotechnikAUTOMATYK”. W środku tradycyjnie znajdziemy wiele interesujących materiałów.

Jak wygląda obecnie i jak zmieniła się przez ostatnie lata branża elektrotechniczna w Polsce zastanawia się Andrzej Ostrowski. „Produkcja tego segmentu wzrosła wspomagając szybki rozwój gospodarki w Polsce” twierdzi autor. Łukasz Lewczuk natomiast opisuje trendy jakie obecnie panują w dziedzinie projektowania i produkcji opraw oświetleniowych dla przemysłu. Materiał ten jest wzbogacony o dokładne zestawienie wybranych produktów najważniejszych na rynku firm zajmujących się tą tematyką.


Oprócz tego czytający zapozna się z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie rąk robotów, czyli chwytaków robotycznych. Okazuje się, że wymagania jakie konstruktorom stawia Przemysł 4.0 powodują, że chwytaki muszą być tak konstruowane by mogły współpracować z przedmiotami o różnej strukturze, kształcie i ciężarze.

Redakcja, wspólnie z przedstawicielami Findera i KUKI, zastanawia się co może interesującego i ważnego wydarzyć się w 2019 roku. Podpowiemy też na co zwrócić uwagę wybierając silnik do zastosowań przemysłowych i co istotnego zmieniło się w produkcji systemów prowadników.


TOP w kategorii
Raporty największych firm analitycznych mówią o tym, że korzystanie z chmury w światowych przedsiębiorstwach przekroczyło oczekiwania, to jednak przez wielu przedsiębiorców są to rozwiązania niedoceniane. O tym, że korzystanie z chmury to wcale nie bujanie w obłokach przekonuje nas Wojciech Traczyk.

I na sam koniec koniec zostawiamy to co jest w produkcji w XXI wieku najważniejsze. W dodatku specjalnym „Bezpieczeństwo w przemyśle” przedstawiamy rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo człowieka na liniach produkcyjnych, pomysły zapewniające bezawaryjną pracę wspólnie z maszynami czy też rozwiązania mające zapewnić ciągłość pracy nawet w czasie kaprysów pogody.

Udostępnij:

Drukuj

etAChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również