Nowy moduł dla Raspberry Pi

©

Udostępnij:

Firma Farnell wprowadziła do swojej oferty nowy, 12-megapikselowy moduł Raspberry Pi High Quality Camera z wymiennymi obiektywami – to idealne rozwiązanie do aplikacji widzenia maszynowego i do pracy w warunkach słabego oświetlenia.

Nowy moduł Raspberry Pi High Quality Camera umożliwia stosowanie wymiennych obiektywów oraz jest wyposażony w 12-megapikselowy sensor, przewyższający swoją rozdzielczością standard UHD. Moduł Raspberry Pi High Quality Camera to pierwszy tego typu produkt, jaki pojawił się na rynku. Jest idealny tak do zastosowań profesjonalnych, jak i do aplikacji konsumenckich, w których potrzebne jest uzyskanie jak najwyższej jakości obrazu oraz możliwość integracji ze specjalistycznymi układami optycznymi.Ten rewolucyjny moduł może sprawnie rejestrować zarówno zdjęcia, jak i nagrania wideo. Jest kompatybilny ze wszystkimi modelami Raspberry Pi, począwszy od Raspberry Pi 1 Model B. Ponadto może być używany jako kamera podłączana do zwykłego komputera. Raspberry Pi High Quality Camera sprawdzi się w szerokim zakresie aplikacji profesjonalnych, a w tym w systemach widzenia maszynowego, robotyce, przemyśle i rolnictwie. Idealnie nadaje się też do domowych i profesjonalnych systemów bezpieczeństwa, pracujących w warunkach słabego oświetlenia. Kamerę można oprogramować tak, by zbierała dane na rzecz mechanizmów rozpoznawania twarzy i numerów rejestracyjnych oraz na potrzeby monitorowania miejsc parkingowych.

Dla profesjonalistów bardzo cenna będzie możliwość wymiany obiektywów, dzięki którym z łatwością zintegruje się kamerę z różnymi systemami monitoringu i kontroli jakości. Natomiast nauczycielom, twórcom i konsumentom największą radość sprawi szansa przeniesienia projektów opartych o Raspberry Pi na wyższy poziom – właśnie za sprawą wielkiego potencjału kamery. Niezwykle wysoka rozdzielczość sensora umożliwia wyciąganie zdecydowanie większej ilości informacji za pośrednictwem obiektywu, tworząc wysokiej jakości obrazy, których nie dałoby się pozyskać za pomocą dotychczasowego modułu kamery Raspberry Pi Camera Module v2.

Źródło: Farnell

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również