Nowy system cokołów do szaf sterowniczych

Rittal, szafy sterownicze, cokoły, © Rittal

Udostępnij:

Nowy system cokołów do szaf sterowniczych i racków IT, z bogatym wachlarzem funkcji i zastosowań oferuje firma Rittal. Nowy produkt łączy w sobie dotychczasowe systemy cokołów TS oraz Flex, co daje znacznie więcej możliwości, w tym możliwość kompatybilnego montażu akcesoriów do szaf VX25 i wykorzystania cokołu jako inteligentnego przedziału kablowego.

System cokołów VX firmy Rittal jest optymalnie dopasowany do systemu szaf pełnogabarytowych VX25 i jednocześnie w pełni kompatybilny z dotychczasowymi systemami szaf TS, TS IT, SE, CM, PC, IW, TP oraz TE. Przykładowe zalety rozwiązania to krótszy czas montażu, niższe koszty, a także wyższy poziom bezpieczeństwa. Nowy produkt w przyszłości zastąpi dotychczasowe cokoły Flex-Block i TS.System cokołów VX pozwala na niemal nieograniczone możliwości ustawiania, transportu, prowadzenia i mocowania kabli oraz zabudowy. Wewnątrz cokołu znajduje się pełna siatka wymiarowa 25 mm, dzięki czemu można w nim stosować także części do rozbudowy szafy sterowniczej. Poza złączkami szeregowymi oraz szynami wsporczymi do szaf, prowadzone w cokole kable można skutecznie przymocować za pomocą szyny systemowej chassis.

System składa się ze stabilnych elementów narożnych z osłonami z przodu i z tyłu oraz z osłon bocznych. Dostępny jest w dwóch wersjach wysokości: 100 lub 200 mm. Osłony i elementy narożne produkowane są z blachy stalowej. Zintegrowane centrowanie, które zainstalowane jest na ramie szafy VX25, pozwala na dokładne ustawienie szafy na cokole oraz szybki montaż elementów narożnych na ramie szafy. Nowością jest również możliwość przymocowania cokołu bezpośrednio od góry, co znacznie ułatwia przykręcanie.

Osłony z blachy stalowej można zainstalować zatrzaskowo lub zdjąć, jeżeli szafa ma zostać podniesiona za pomocą podnośnika widłowego czy też wózka podnośnikowego. Zatrzaskowe osłony umożliwiają szybki dostęp do szafy oraz dostosowane do potrzeb wykorzystanie cokołu, np. jako przedziału kablowego.

Dzięki całkowicie symetrycznym elementom narożnym oraz użyciu takich samych osłon cokołów na szerokości i głębokości możemy umieścić z boku osłony wentylowane, osłony z listwami szczotkowymi, lub też zastąpić nimi osłony przednie lub tylne.

 Źródło: Rittal Sp. z o.o.

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również