Omron wprowadza inteligentną kamerę z serii FHV7

Omron, kamera, kontrola wizyjna, © Omron

Udostępnij:

Firma Omron Corporation ogłosiła wprowadzenie do oferty nowej inteligentnej kamery z serii FHV7 z funkcjami oświetlania i przetwarzania obrazu do przeprowadzania zaawansowanych kontroli wizyjnych. Dzięki technologii oświetlania Multi-Color Light  i rozdzielczości 12 megapikseli, precyzję kontroli wizyjnych na linii produkcyjnej, przeprowadzić można tylko jedna kamera z serii FHV7.

Producenci wprowadzają bardziej rygorystyczne inspekcje kontroli jakości w celu utrzymania i poprawy jakości produktów oraz szybkiego wykrywania przyczyn usterek. Ponadto, zgodnie z trendem masowego dostosowywania produkcji do zmieniających się potrzeb klientów, coraz częściej na jednej linii wytwarzane są różne produkty, co wymaga kontroli jakości wyrobów w różnych kolorach i rozmiarach. W celu przeprowadzenia zaawansowanych kontroli jakości w produkcji elastycznej należy ograniczyć czas przestojów koniecznych z powodu zmiany produktów. W takich warunkach rynkowych firma Omron wkracza ze swoją ofertą inteligentnych kamer, które ułatwiają wprowadzenie kontroli wizyjnej w procesach produkcyjnych. Seria FHV7 jest wyposażona w technologię Multi-Color Light oraz obiektyw z autofokusem, dzięki czemu może szybko reagować na zmiany koloru i wielkości kontrolowanych obiektów. Eliminuje to konieczność posiadania specjalnych umiejętności wymaganych do montażu i regulacji kamery w celu obsługi różnych produktów i kryteriów kontroli, nawet na elastycznej linii produkcyjnej, gdzie produkuje się wiele różnych produktów w rozmaitych ilościach.

Ponadto, przetwarzanie obrazu z najwyższą w tej klasie prędkością oraz 12-megapikselową kamerą umożliwiają osiągnięcie większej precyzji kontroli. Do funkcji tych dodano algorytm kompresji obrazu z dużą prędkością, który kompresuje obrazy analizy dwukrotnie szybciej, dzięki czemu wszystkie dane obrazu mogą być zapisywane nawet podczas pomiarów, co pozwala na całkowitą identyfikowalność podczas procesów produkcji, w których kontrola jakości jest najważniejsza.

Oferując swoim klientom nową serię inteligentnych kamer FHV7, firma Omron przyspiesza proces automatyzacji i kontynuuje działania mające na celu zwiększenie wydajności oraz ulepszenie kontroli jakości w przemyśle wytwórczym. 

Źródło: Omron

Udostępnij:

DrukujetA
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również