Oświetlenie firmy Ledvance w hali Transcolor

Transcolor, oświetlenie, Ledvance, oprawy panelowe © Komunikado

Udostępnij:

Jedna z hal na plany zdjęciowe firmy Ledvance przeszła rozbudowę. Zmodernizowano przede wszystkim oświetlenie przy użyciu produktów firmy Ledvance. 

Generalnym wykonawcą rozbudowy hali Transcolor była firma Anna BUD. Dzięki współpracy z biurem architektonicznym, już na początkowym etapie oprawy Ledvance znalazły się w dokumentacji projektowej. Również wtedy została sporządzona i zaakceptowana wycena instalacji oświetleniowej. Następnym stadium było zatwierdzanie produktów wspólnie z inwestorem. Zostały one zakupione u partnera handlowego Ledvance – w łódzkim oddziale firmy Solar.Jedna firma

W oświetlenie Ledvance są wyposażone wszystkie pomieszczenia wchodzące w skład inwestycji Transcolor. Oprócz głównej hali, służącej do przygotowywania produkcji filmowych, Ledvance oświetlił również hole wejściowe, klatki schodowe, korytarze, sanitariaty, pomieszczenia socjalne, techniczne i biurowe. Ponadto wykonawca użył opraw Ledvance do oświetlenia terenu zewnętrznego: wiat załadunkowych i dróg dojazdowych. Realizacja inwestycji ze strony Ledvance trwała aż pół roku – od października 2018 r. do marca 2019 r.

Tak kompleksowa realizacja wymagała użycia wielu produktów. Przede wszystkim wykorzystano rozmaite oprawy panelowe Ledvance z serii 600 o mocy 40 W (ponad 100 szt.), 36 W (64 szt.) i 30 W (52 szt.) – wszystkie o temperaturze barwowej światła 3000 K. Kolejny produkt wykorzystany w wielu miejscach to odporne na wilgoć oprawy Damp Proof 1200 o mocy 39 W i barwie światła 4000 K. Użyto ponad 170 sztuk tych produktów. Ponadto do oświetlenia wykorzystano następujące oprawy LEDVANCE: High Bay o mocy 200 W/4000 K, Downlight Slim (18 W/3000 K) o wąskiej obudowie, Downlight Alu (14 W i 25W/3000 K), których obudowy są wykonane ze stopu aluminium oraz ścienno-sufitowe Surface Circular 400 o mocy 24 W. Całe użyte oświetlenie ma temperaturę barwową w zakresie 3000-4000 K oznaczającą przyjemne, ciepłe światło.Różnorodność produktów

Na zewnątrz użyto energooszczędnych naświetlaczy zewnętrznych Ledvance Floodlight Asymmetric 150 W o równomiernym rozsyle światła i zminimalizowanym zjawisku olśnienia oraz ponownie opraw Damp Proof 1200, ale tym razem o mocy 21 W. Oba produkty spełniają normę pyło- i wodoszczelności IP65.

Realizacja w hali Transcolor była możliwa dzięki bogatej ofercie produktów oświetleniowych Ledvance, która pozwala wybrać model odpowiedni do każdego zastosowania. Cechami wspólnymi wszystkich wykorzystanych produktów Ledvance są: jednorodna emisja światła, prosty montaż oraz duża oszczędność energii – do 50-60% w porównaniu z oprawami świetlówkowymi i nawet do 90% w przypadku porównania naświetlaczy LED z oprawami halogenowymi.

Źródło: Komunikado

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również