Oto najdłuższy elektryczny autobus świata. Ma aż 27 metrów

elektryczny autobus, autobus © BYD Auto

Udostępnij:

Chińscy inżynierowie z BYD Auto produkują elektryczne autobusy już od długiego czasu i co kilka lat udaje im się stworzyć nowy najdłuższy pojazd tego typu na świecie.

Właśnie zaprezentowali oni liczący 27 metrów elektryczny autobus o nazwie K12A, który może pomieścić nawet 250 pasażerów. Jego maksymalna prędkość wynosi 70 km/h, a przybliżony zasięg na jednym ładowaniu to około 300 kilometrów. Oznacza to, że jedno ładowanie mogłoby wystarczyć do całodniowej jazdy. Autobus dla wygody użytkownika może być ładowany prądem stałym lub przemiennym.Pojazd jest wyposażony w specjalne baterie, elektryczny silnik i układ sterowania. Ponadto technologia zastosowana w produkcji autobusu w razie potrzeby pozwala na zmianę jego napędu z dwóch kół na cztery i odwrotnie.

Najważniejszy jest jednak fakt, że model K12A nie emituje żadnych spalin i gwarantuje podróż całkowicie wolną od zanieczyszczeń. Pasażerowie mogą cieszyć się cichą i spokojną podróżą, natomiast właściciel jest w stanie zaoszczędzić pieniądze na konserwacji pojazdu.

Źródło: Newatlas

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również