Peppe złoży zeznania przed parlamentem Wielkiej Brytanii

robot, peppe © TES

Udostępnij:

Parlament Wielkiej Brytanii prowadzi postępowanie w sprawie czwartej rewolucji przemysłowej. Zeznawali już naukowcy, przedsiębiorcy i informatycy. Teraz przyszedł czas na robota Peppe, stworzonego przez Softbank Robotics, który swoje zeznania złoży we wtorek, 16 października.

Według BBC będzie to pierwszy przypadek, gdy przed posłami w parlamencie pojawi się robot. Ale, jak twierdzi Robert Halfon, przewodniczący komitetu, posłowie muszą poznać punkt widzenia robota.- Tu nie chodzi o kogoś, kto przynosi elektronicznego robota-zabawkę i robi demonstrację, chodzi o pokazanie potencjału robotyki i sztucznej inteligencji oraz jej umiejętności – mówi przewodniczący.

Pepper to przedstawiciel linii robotów stworzonych przez japońską SoftBank Robotics. Robot ma ograniczone zdolności konwersacyjne ale potrafi interpretować emocje oraz reagować na nie.

Z umiejętności robota korzystali już Pizza Hut i szkocki sklep spożywczy, który znakomicie wykorzystał jego umiejętności do promocji.

 Źródło: TES

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również