Pierwsza na świecie inteligentna kamera z technologią głębokiego uczenia

©

Udostępnij:

Firma Cognex Corporation wprowadziła na rynek nowy system wizyjny In-Sight D900. To pierwsze tego typu rozwiązanie zawierające technologię głębokiego uczenia Cognex ViDi. 

System jest zaprojektowany do rozwiązywania złożonych zastosowań w zakresie kontroli na linii produkcyjnej, w tym optycznego rozpoznawania znaków (OCR), weryfikacji montażu i wykrywania usterek.Producenci coraz częściej zwracają się w stronę rozwiązań z zakresu głębokiego uczenia, aby poradzić sobie z inspekcjami, które są zbyt skomplikowane, czasochłonne lub kosztowne – mówi Joerg Kuechen, starszy wiceprezes ds. produktów wizyjnych w firmie Cognex. – Dzięki implementacji oprogramowania do głębokiego uczenia ViDi w system wizyjny In-Sight, nasi klienci mogą teraz rozwiązywać nawet najbardziej skomplikowane inspekcje wizualne w szybki i łatwy sposób.

Łącząc ludzką zdolność samokształcenia z solidnością i spójnością systemu wizyjnego, In-Sight D900 znacznie rozszerza możliwości automatyzacji zakładów przemysłowych. System wizyjny In-Sight D900 można skonfigurować przy użyciu niewielkiej liczby przykładowych obrazów. Do jego wdrożenia nie wymagana jest głęboka specjalistyczna wiedza ani komputer PC.

Model In-Sight D900 jest idealny do automatyzacji złożonych aplikacji kontrolnych w wielu branżach, w tym w przemyśle motoryzacyjnym, elektronice użytkowej, przemyśle produktów konsumenckich, opakowań, żywności i napojów, urządzeń medycznych czy logistyce.
 
Źródło: Cognex

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również