Pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej targi Internetu rzeczy

© Targi IoT2018

Udostępnij:

W dniach 17-18 kwietnia 2018 roku w Centrum Targowo – Kongresowym MT Polska w Warszawie, odbędą się pierwsze w tej części Europy targi Internetu rzeczy „IoT Poland Show”, będące platformą do dialogu, edukacji, wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych relacji biznesowych.

Według danych z najnowszego raportu Verizon, największego operatora telefonii komórkowej w Stanach Zjednoczonych, Internet of Things jest obecnie rdzeniem transformacji cyfrowej w biznesie. Napędza jej rozwój oraz pomaga zwiększyć efektywność operacyjną firm.Dynamiczny rozwój i wszechobecność IoT

O sile oddziaływania Internetu rzeczy na biznes i jego rozwoju mogą świadczyć liczby i ich eskalacja. Według przewidywań firmy analityczno-doradczej Gartner, do końca bieżącego roku na świecie do sieci ma być podłączonych 8,4 miliarda urządzeń. Natomiast do 2020 roku będzie ich ponad 20 mld. Według szacunków Cisco, w Polsce podłączonych do sieci ma być już wtedy 212,7 mln urządzeń, a na jednego mieszkańca naszego kraju przypadnie średnio 5,5 urządzenia, co będzie dużym wyzwaniem dla usługodawców infrastruktury i biznesu, chociażby ze względów bezpieczeństwa. Wiąże się to też z rozwojem nowych zjawisk, takich jak Internet rzeczy autonomicznych (ang. Internet of Autonomous Things – IoAT), czyli następna generacja IoT, nie tylko umożliwiająca przesyłanie informacji, ale także wydawanie poleceń i sterowanie.

Rozwiązania IoT to nie tylko urządzenia dla domu, takie jak smart TV czy drony, służące np. do pomiarów geodezyjnych. Zastosowanie tej koncepcji to również korzyści biznesowe i finansowe dla wielu innych branż. Największym problemem jest jednak to, że firmy często nie mają świadomości, że wykorzystują Internet rzeczy. Przykładem może być np. telemedycyna, w której gromadzenie, przesyłanie i analiza danych są przecież wszechobecne. Internet rzeczy należy m.in. kojarzyć z pojęciem Przemysłu 4.0 i ze wszystkimi zastosowaniami „smart”. Wyzwaniem jest także cyberbezpieczeństwo. W związku z tym chcemy edukować branże i być pomostem łączącym technologię z biznesem – mówi Paweł Kacperek, główny pomysłodawca i organizator targów IoT Poland Show.IoT Poland Show, czyli nowa platforma dla biznesu

Wydarzenie pod nazwą IoT Poland Show jest platformą do nawiązywania relacji biznesowych i sposobem na networking dla przedstawicieli wszystkich branż, na które oddziałuje Internet rzeczy. Wśród nich wymienić można m.in. smart city, smart home, insuretech, fintech, connected cars i connected fleet, smart grid, smart metering czy cyberbezpieczeństwo.
W ramach  targów odbędą się warsztaty, prezentacje i prelekcje, goście będą mogli odwiedzić interaktywne stoiska i zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. Zostaną także wręczone nagrody za produkty i usługi 2017 roku.
IoT Poland Show to pierwsze, całonocne, bezprecedensowe w tej części Europy targi poświęcone Internetowi rzeczy. Dzięki obecności na tym wydarzeniu będzie można zdobyć nowe możliwości i kontakty, które mogą pomóc zmonetyzować IoT. Skoro Hanower organizuje festiwal Cebit, poświęcony innowacjom i cyfryzacji, a w Santa Clara w USA posiada targi Internet of Things World, to dlaczego Warszawa nie może mieć swojej wielkie imprezy? Zamieńmy naszą stolicę w europejską stolicę Internet of Things! – pyta retorycznie i zachęca Paweł Kacperek.

Organizatorzy przewidują, że w wydarzeniu udział weźmie około 10 000 osób, ponad 200 wystawców, 50 startupów, a w trakcie dwóch dni przeprowadzonych i wygłoszonych zostanie ponad 50 warsztatów, szkoleń oraz prezentacji.
Więcej informacji na temat targów IoT Poland Show znaleźć można pod  adresem: http://iotpolandshow.pl/

Źródło: dfusion

Udostępnij:

DrukujInformacja prasowa
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również