PigeonBot - latający robot przypominający ptaka

PigeonBot © TechCrunch

Udostępnij:

Najbardziej znani i wykształceni mechanicy na świecie walczą o odtworzenie robota, przypominającego ptaka, który porusza się bez wysiłku, z elegancją oraz gracją. PigeonBot to nowy wynalazek stworzony przez specjalistów ze Stanford.

Profesor inżynierii mechanicznej David Lentink zebrał swoich doktorantów w celu zbadania biomechaniki mechanizmu morficznego skrzydła ptasiego i ucieleśnienia tych spostrzeżeń w robocie, który ma prawdziwe lotne pióra.

Używając 40 prawdziwych gołębich piór i superlekkiej ramy zespół stworzył prostą maszynę latającą, która nie czerpie siły z piór - ma śmigło z przodu - ale używa ich do kierowania i manewrowania przy użyciu tego samego typu zginania i przekształcania się, jak robią to same ptaki podczas szybowania.


Jest to coś, co może pomóc w ulepszeniu konstrukcji skrzydeł samolotów, które obecnie pod wieloma względami opierają się na zasadach ustalonych ponad sto lat temu. Samoloty pasażerskie oczywiście nie muszą nurkować ani spadać w krótkim czasie, ale drony i inne małe jednostki mogą uznać tę umiejętność za niezwykle przydatną.

 

© Instom

 


TOP w kategorii
 

 

Źródło: CruchTech

Udostępnij:

Drukuj

etAChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również