Połączenie smartfonu i smartwatcha

smartfon Nubia Alpha © Nubia

Udostępnij:

Podczas berlińskich targów IFA firma Nubia, należąca do chińskiego koncernu ZTE, zaprezentowała elastycznego smartfona, którego można, niczym zegarek, zakładać na rękę. Według zapowiedzi firmy pierwsze egzemplarze tego urządzenia trafią na rynek jeszcze w tym roku.

O smartfonach typu smart wearables mówi się już od pewnego czasu, ale jak dotąd producenci elektroniki, poza prototypowymi rozwiązaniami, jeszcze nie wprowadzili takiej technologii do swojej oferty. Być może w końcu nastąpi przełom w tej dziedzinie i w końcu będzie można zakupić zakładane na rękę urządzenie.Nubia Alpha, będąca połączeniem smartfonu i smartwatcha, posiada elastyczny ekran wykonany w technologii OLED, dzięki czemu można to urządzenie nosić na nadgarstku. Według zapewnień producenta tego urządzenia, posiada ono wszystkie funkcjonalności, jakich oczekujemy od telefonu komórkowego, w tym możliwość wykonywania połączenia telefonicznego, wysłania sms-a, odtwarzania muzyki czy też zrobienie zdjęcia.

Smartfon Nubia Alpha pracuje na niestandardowej wersji systemu Android, ma wąski i długi ekran OLED, na którym można wyświetlać różne aplikacje. Alpha może odtwarzać muzykę czy pomagać w ćwiczeniach fizycznych, mierząc kluczowe parametry treningu. Umożliwi też prowadzenie rozmów wideo czy pozwoli odnaleźć zgubiony telefon. Nubia jak na razie nie ujawnia też dokładnych parametrów urządzenia – nie wiadomo, jak szybki jest jego procesor i jaką ilością pamięci dysponuje. Producent nie ujawnił też, jak długo urządzenie może działać na naładowanej baterii. Wiadomo natomiast, że jego cena ma być zbliżona do tej, jaką trzeba zapłacić za przeciętnego smartfona.

Czy tego typu smartfon ma szansę na odniesienie sukcesu rynkowego? Z pewnością, o ile faktycznie trafi do sprzedaży, może liczyć na spore zainteresowanie rynku, choć można mieć wątpliwości, czy na dłuższą metę będzie to bardzo popularne rozwiązanie ze względu na swój mało praktyczny charakter.

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również