Powstaną farmy fotowoltaiczne o mocy 27 MWp dla R.POWER

©

Udostępnij:

Firma Electrum podpisała kontrakt na budowę portfela parków fotowoltaicznych o mocy 27 MWp. Inwestorem jest R.POWER, lider rynku fotowoltaicznego w Polsce.

Od ponad dekady Electrum realizuje projekty w formule EPC dla energetyki odnawialnej na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Całkowita moc wybudowanych przez firmę aktywów energetycznych przekroczyła już 1200 MW, z czego 1000 MW stanowią farmy wiatrowe, a ponad 200 MWp – farmy fotowoltaiczne. Działając na styku nowoczesnych technologii, misją Electrum jest budowa ekologicznych, nowatorskich i niezawodnych obiektów w oparciu o światy energii, IT i biznesu, traktowanych holistycznie. Firma poinformowała właśnie o podpisaniu kontraktu na budowę 28 parków fotowoltaicznych dla R.POWER, największego podmiotu sektora fotowoltaicznego w Polsce. Farmy powstaną na terenie całej Polski. Ta realizacja to krok w stronę budowania wielowymiarowej stabilności energetycznej opartej o źródła odnawialne. W ramach innowacji, w projektowanych instalacjach naziemnych wykorzystujemy moduły dwustronne, które mają przyczynić się do większego uzysku energii z instalacji. Cieszymy się, że wspólnie z R.POWER przyczyniamy się do zwiększenia energii z OZE w polskim miksie energetycznym – mówi Piotr Sokołowski, Project Manager w Electrum.

W projektach realizowanych w ramach kontraktów EPC (Engineering, Procurement, and Construction) zdecydowaliśmy się korzystać wyłącznie z usług polskich wykonawców. W czasie pandemii koronawirusa wzajemne wsparcie jest bardzo istotne. Dzięki temu nie tylko wzmacniamy pozycję rodzimych firm, ale także budujemy silną gałąź przemysłu energetycznego, jakim jest fotowoltaika – mówi Tomasz Sęk, współzałożyciel i członek zarządu R.POWER.

Źródło: R.POWER

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również