Poznaj nowe rozwiązanie wspierające oszczędzanie energii elektrycznej

JM Elektronik PMMS © JM Elektronik

Udostępnij:

Ceny energii elektrycznej w Polsce szybko rosną. W poszukiwaniu oszczędności menedżerowie rozważają inwestycje w OZE lub zmianę operatora. Problem w tym, że OZE wymaga wysokich inwestycji a zwrot liczy się latami, z kolei zmiana operatora przypomina hazard.Jeśli chcesz oszczędzać musisz monitorować

Jest trzecia droga umożliwiająca uzyskanie niższych rachunków za prąd. Wystarczy do tego wykorzystać automatykę przemysłową. Chcąc oszczędzać energię elektryczną, trzeba najpierw wiedzieć, gdzie jest ona zużywana. Aby zarządzać, trzeba najpierw mierzyć (monitorować). PMMS – rozwiązanie dostępne dla każdej firmy

Idea monitorowania zużycia energii nie jest nowa. Niestety dotychczas przeszkodą był wysoki koszt. Nowością oferowaną przez JM Elektronik jest rozwiązanie PMMS (Power Monitoring & Management Solution) produkcji ICP DAS - dostępne niemal dla każdej firmy i dające szybki zwrot z inwestycji. ICP DAS jest globalnym producentem urządzeń automatyki i dzięki efektowi skali oferuje swoje urządzenia w cenie od 50 USD (cena wraz z przekładnikiem) za punkt pomiarowy.

PMMS – bez uzależnienia od dostawcy

PMMS wyróżnia się powszechnie dostępnym know-how. Inżynier pracujący w roli automatyka, specjalisty utrzymania ruchu czy energetyka, jest w stanie bez trudności opanować konfigurację i bieżącą obsługę rozwiązania. Wymiana danych opiera się o standardowe protokoły (Modbus, porty szeregowe RS lub Ethernet). PMMS posiada wbudowane, gotowe do użycia oprogramowanie.

 PMMS – od prostej instalacji do złożonego projektu

PMMS wyróżnia się skalowalnością. Dostępne urządzenia umożliwiają pomiar prądu od Amper do kiloAmper na fazę. Jeden koncentrator danych umożliwia gromadzenie i interpretację wyników od 1 do 96 punktów pomiarowych. Urządzenia warstwy pomiarowej dostępne są w układach 1-fazowych, 3-fazowych i 24-kanałowych (mieszanie faz). Urządzenia dostosowane są do pracy w warunkach przemysłowych, 24h/7dni, z montażem DIN, z kompletami przekładników/cewek Rogowskiego. 

PMMS – bez ryzyka, że wybór będzie zły

JM Elektronik, wiodący w Polsce dystrybutor ICP DAS, obniża ryzyko podjęcia decyzji. Jak? Proponując zestaw startowy, zbudowany z pełnowartościowych urządzeń, mogących później pracować na hali. Już sam zestaw startowy umożliwia sprawdzenie w praktyce, czy funkcjonalność rozwiązania jest właściwa, czy monitoring przyniesie oczekiwany efekt. JM Elektronik zapewnia wsparcie techniczne inżyniera podczas pierwszego uruchomienia. Wiedza opanowana przy uruchamianiu zestawu startowego PMMS umożliwia następnie dalszą samodzielną rozbudowę instalacji. Bez uzależnienia od dostawcy, bez dodatkowych kosztów.

PMMS – dużo więcej niż monitoring

PMMS to nie tylko monitoring. Wbudowane środowisko IF-THEN-ELSE umożliwia znacznie więcej od możliwości typowego „strażnika mocy”. Środowisko IF-THEN-ELSE pozwala nie tylko na zaprogramowanie reakcji na przekraczanie mocy, począwszy od generowania alarmu, zaświecenia semaforu, wysłania e-mail. IF-THEN-ELSE umożliwia sterowanie warunkami produkcji, w tym wyłączania chwilowo zbędnych odbiorników energii. Łącząc dane gromadzone w PMMS z informacjami z systemów MES/ERP przedsiębiorca może opracować profile energochłonności produkowanych wyrobów, analizując z czasem opłacalność i wpływ inwestycji na koszt wytworzenia poszczególnych asortymentów.

PMMS – gdzie można zobaczyć i kupić

Wejdź na www.oszczedzaj-prad.pl lub www.pmms.pl gdzie znajdują się szczegółowe wyjaśnienia architektury rozwiązania, opisy urządzeń, poglądowe filmy, katalogi i dokumentacja.

Zapytanie o dalsze informacje techniczne i cenę prosimy kierować pod adres e-mail: pmms@jm.pl

Już 26.09 podczas wystawy IT-Future Expo w Warszawie (Centrum Konferencyjne na Stadionie Legii) na stoisku 13 firmy JM Elektronik, będzie można zapoznać się z urządzeniami PMMS. Do dyspozycji gości będzie także inżynier aplikacyjny. Zapraszamy!

Źródło: JM Elektronik

 

Udostępnij:

DrukujJM Elektronik
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również