Praca na budowach zbiorników paliwowych PERN rozpoczęta

zbiorniki paliwowe PERN © PERN

Udostępnij:

Rozpoczynają się roboty na budowach nowych zbiorników magazynowych na paliwa płynne w Bazach Paliw PERN w Emilianowie, Małaszewiczach i Boronowie. Spółka oficjalnie przekazała wykonawcom place budów w tych lokalizacjach.

Konsorcjum Naftoremont – Naftobudowa i Przedsiębiorstwo Agat wybuduje dwa zbiorniki po 10 tys. m³ każdy w bazie paliw w Emilianowie oraz zbiornik o pojemności 32 tys. m³ w bazie paliw w Małaszewiczach, natomiast Konsorcjum Mostostal Warszawa i Mostostal Płock zrealizuje budowę zbiornika magazynowego 10 tys. m³ w bazie paliw w Boronowie. Przekazanie placu budowy dwóch zbiorników o pojemności 32 tys. m³  każdy w bazie paliw w Rejowcu, nastąpi w najbliższym możliwym czasie.- Jest to kluczowy kamień milowy w II etapie rozbudowy pojemności magazynowych w bazach paliw PERN. Nowe zbiorniki m.in. zostaną przeznaczone do obrotu paliwami, a także do magazynowania zapasów interwencyjnych. Pojemności dedykowane są dla produktów naftowych klasy III oraz powstaną wraz z niezbędną do ich obsługi infrastrukturą towarzyszącą - mówi Tomasz Salwa, kierownik Projektu z ramienia PERN odpowiedzialny za realizację wszystkich inwestycji.Źródło: PERN

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również