Prototyp czujnika sprzężenia zwrotnego silnika na targach SPS IPC Drives 2017

© SICO

Udostępnij:

SIKO GmbH, producent urządzeń pomiarowych z Buchenbach, zrobił niezwykły krok na targach SPS IPC Drives 2017, prezentując  prototyp czujnika sprzężenia zwrotnego silnika, który jest wciąż w fazie rozwoju. Odwaga, aby z wyprzedzeniem ujawnić, co ma zostać wprowadzone jako innowacja produktowa w 2018 roku, opłaciła się. Wszyscy wkrótce rozmawiali o sensorze zakamuflowanym folią, który będzie nosił nazwę MSAC506. Tajemniczy produkt ukryty w folii wyróżniał się spośród wielu innych czujników na targach SPS IPC.Cel rozwoju: sprzężenie zwrotne silnika dla silników momentowych

Bezwzględne wykrywanie prędkości i położenia robotów przemysłowych, głowic tnących, zespołów napędowych do wind i stołów obrotowych. Silniki momentu obrotowego, dla których opracowywany jest czujnik, cieszą się coraz większą popularnością. Imponują one znacznie wyższymi wartościami przyspieszenia i prędkości niż konwencjonalne kombinacje motoreduktorów. Jednak silniki momentu obrotowego stawiają wyższe wymagania czujnikom, które monitorują prędkość i położenie. Prawdziwie absolutny, dynamiczny, wytrzymały, odporny na zużycie - to cechy, które musi posiadać system czujników, jeśli ma wejść w fazę produkcji w 2018 roku.Naprawdę absolutny i dynamiczny

To jest pewne - nowy czujnik MSAC506 firmy SIKO pracuje z interfejsem SSI do wykrywania pozycji silnika i dodatkowym interfejsem analogowym 1Vss do sterowania. Oba interfejsy są standardowo zintegrowane z czujnikiem i działają równolegle. Informacje o bezwzględnej pozycji są zawsze dostępne przy tej kombinacji, a dokładna komutacja jest możliwa nawet w trybie dynamicznym. Napęd można łatwo uruchomić z dowolnej pozycji za pomocą absolutnych danych SSI. W przeciwieństwie do tego system, który "tylko" wykorzystuje czujniki przyrostowe, miałby skłonność do gwałtownego lub nagłego "potknięcia". Cel rozwoju: Przy maksymalnej prędkości obrotowej 6000 obr/min czujnik powinien być w stanie rejestrować dane z prędkością obwodową 32 m/s.

Solidny i odporny na zużycie

Powinno być możliwe bezproblemowe korzystanie z czujnika i powiązanego pierścienia (MRAC506) w zakresie temperatur roboczych od -20 do + 85 ° C, co oznacza, że rozwiązanie pomiarowe będzie również odpowiednie do użytku na zewnątrz.
Podobnie jak wszystkie czujniki magnetyczne produkowane przez SIKO, połączenie czujnika magnetycznego MSA506C i pierścienia magnetycznego MRAC506 będzie odporne na kurz, wióry, oleje, tłuszcze i wilgoć.

Możliwość dostosowania do małych średnic

Nowy czujnik magnetyczny MSAC506 ma zapewniać naprawdę absolutne skanowanie nawet małych promieni do ok. 50 mm. Ma to umożliwić zakrzywione dno do obudowy, która jest dostosowana do skali MRAC506. To rozwiązanie zapewni również klientowi korzyść - osiągalna odległość odczytu do 1,0 mm.

 

Żródło: SICO

Udostępnij:

DrukujInformacja prasowa
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również