Przemiennik częstotliwości ogólnego przeznaczenia

przemienniki częstotliwości na szynie DIN © Aniro

Udostępnij:

Dostępny od tego roku w ofercie firmy Aniro przemiennik częstotliwości serii G100 to uniwersalne narzędzie do większości aplikacji we wszystkich sektorach przemysłowych.

Nowy przemiennik częstotliwości jest zasilany trójfazowo i jest dostępny w mocach od 0,4 KW do 7,5 KW (moce 11-22 KW dostępne w 2021 r.) oraz stopniu ochrony IP20. Wbudowany potencjometr, montaż na szynie DIN oraz prosta parametryzacja znacznie skracają proces montażu oraz uruchomienia. G100 jest następcą popularnej serii G5A. Posiada m.in. ulepszone i wydajniejsze bezczujnikowe sterowanie wektorowe oraz certyfikowaną wysoką niezawodność produktu. Dzięki ulepszonym funkcjom w porównaniu do oryginalnego standardowego napędu, zachowuje wysoki moment obrotowy przy niskiej prędkości oraz skutecznie kontroluje silnik.

Ponadto użytkownik powinien docenić kilka innych wygodnych funkcji: kompaktową instalację na szynie DIN i montaż jeden obok drugiego, usytuowany z przodu port RJ, co czyni łatwym połączenie napędu z innymi urządzeniami.

Cechy przemiennika G100:

  • moce znamionowe 3x400 VAC: 0,4KW – 7,5KW (11-22KW 2021);
  • wbudowany potencjometr oraz filtr EMC C3;
  • wbudowany moduł hamowania;
  • montaż na szynie DIN;
  • montaż jeden obok drugiego;
  • udoskonalone bezczujnikowe sterowanie wektorem pola;
  • dobór wedle metody „Dual Rating”.

Źródło: Aniro

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również