Przemysł 4.0 w zakładach Rittal w Środkowej Hesji

Rittal, Przemysł 4.0, maszyny, © Rittal

Udostępnij:

Fabryka Rittal w Haiger została wyposażona w ponad 100 najnowocześniejszych maszyn, które są stopniowo uruchamiane. W przyszłości urządzenia będą pracować w sieci, bazując na danych.

Ponad 100 najnowocześniejszych maszyn znajdzie się na powierzchni produkcyjnej większej niż trzy boiska piłkarskie. Teraz będzie można wytwarzać produkty jeszcze dokładniej i szybciej dzięki uprzedniemu stworzeniu ich cyfrowego bliźniaka za pomocą komputera. Z danych korzystać będą maszyny w fabryce i na ich podstawie powstanie odpowiednik produktu w rzeczywistości.


Na zakup maszyn oraz budowę całkowicie nowej fabryki Rittal przeznaczył 250 milionów euro.

- Tak duża inwestycja przeraża wielu przedsiębiorców. Jednak nie bez powodu jesteśmy liderami inwestycji. W Rittal zajmujemy się najnowocześniejszymi technologiami nie tylko w teorii. W ten sposób inwestujemy w przyszłość i współtworzymy ją – wyjaśnia Oliver Poth, kierownik zakładów Rittal w Haiger.


TOP w kategorii
Przemysł 4.0 to czwarta rewolucja przemysłowa – po maszynie parowej, produkcji taśmowej i automatyzacji. Charakterystyczną cechą przemysłu przyszłości stało się usieciowienie.

 

Udostępnij:

Drukuj

etAChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również