Przemysłowe konwertery częstotliwości marki Rexroth w ofercie RS Components

RS Components, konwerter częstotliwości, Rexroth, energia © RS Components

Udostępnij:

Firma RS Components zaprezentowała w swojej ofercie innowacyjny konwerter częstotliwości od firmy Rexroth, który zapewnia oszczędności energii sięgające 80% w zakresie zastosowań związanych z przemysłem i automatyzacją. Inteligentny napęd o zmiennej częstotliwości EFC 5610 umożliwia producentom i firmom przemysłowym obniżenie rosnących kosztów związanych z energią.

EFC 5610 to rozwiązanie o wysokim momencie obrotowym, które spełnia wymogi specjalne i ma moc do 160 kW. Produkt oferuje skuteczne sterowanie wektorowe i optymalną krzywą momentu obrotowego wraz z wysokim rozruchowym momentem obrotowym. Nadaje się do wielu zastosowań, takich jak logistyka i transport materiałów, przenośniki, stoły rolkowe, systemy przetwarzania, w tym mieszalniki, wstrząsarki i wirówki, maszyny do obsługi materiałów budowlanych, maszyny do produkcji i przetwarzania tworzyw sztucznych oraz narzędzia maszynowe.Na uwagę zasługuje szereg inteligentnych rozwiązań, które obejmują opcje rozbudowy za pomocą modułów we/wy i magistrali fieldbus, panel sterowania z funkcją kopiowania parametrów, zintegrowany interfejs Modbus do obsługi sieci i opcję STO w celu spełnienia wymogów normy Cat. 4/PL e, SIL3 w zakresie zastosowań, w których bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Konwerter oferuje wysoki stopień elastyczności wraz z funkcjami dopasowanymi do różnych zastosowań i niestandardowych rozwiązań. Ma kompaktową i zintegrowaną konstrukcję, która zawiera szereg podzespołów. Oznacza to mniejszą liczbę przewodów, co ułatwia tworzenie nowych instalacji i modernizację istniejących. Oprócz tego oprogramowanie sprzętowe i parametry można łatwo aktualizować za pomocą złącza USB lub Ethernet dzięki darmowemu oprogramowaniu do przekazywania urządzeń do eksploatacji, takiemu jak oprogramowanie ConverterWorks udostępniane przez producenta. Narzędzie to działa na komputerach z systemem Windows i umożliwia przekazywanie do eksploatacji, zdalne sterowanie oraz uruchamianie i zatrzymywanie konwerterów, co ułatwia określanie prędkości i regulowanie parametrów.

Źródło: RS Components 

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również