Przepust pomiarowy od Fluke zwiększa bezpieczeństwo

przepust pomiarowy od Fluke © Fluke

Udostępnij:

Nowy przepust pomiarowy Fluke PQ400 zapewnia natychmiastowy dostęp do czujników napięcia i prądu znajdujących się w zasilanej rozdzielnicy. Pozwala to obniżyć koszty konserwacji i skrócić czas przestojów. Pomiary jakości zasilania i energii można wykonywać za pomocą zewnętrznych punktów dostępowych bez otwierania drzwi, co zapewnia bezpieczny dostęp i szybkie połączenia.

Przepust pomiarowy Fluke PQ400 umożliwia podłączenie trójfazowych przyrządów pomiarowych do rozdzielnic pod napięciem bez konieczności otwierania drzwi rozdzielnicy i bez noszenia dodatkowych środków ochrony indywidualnej.

  • Mniejsze ryzyko — do zamontowanych na stałe złączy napięcia i prądu można dostać się bez otwierania drzwi rozdzielnicy.
  • Większa wydajność — rejestrator lub analizator można podłączyć bardzo łatwo i rozpocząć pomiary szybciej niż kiedykolwiek.
  • Łatwa instalacja — do szybkiego i łatwego zamontowania przepustu w rozdzielnicy wystarczą standardowe wiertło stopniowe i wycinak elektrohydrauliczny.

 

Jak to działa?

Przepust pomiarowy Fluke PQ400 to montowany na stałe interfejs, który zapewnia technikom niemal natychmiastowy dostęp do rozdzielnic w celu przeprowadzenia kluczowych pomiarów jakości zasilania oraz energii elektrycznej. Przepust PQ400 montuje się przy użyciu standardowego wiertła stopniowego i wycinaka elektrohydraulicznego (średnica otworu 114,3 mm). Wyprowadzenia połączeń napięcia i prądu trójfazowego oraz uziemienia pozwalają na obsługę większości konfiguracji pomiarowych. Po zamontowaniu wystarczy odbezpieczyć pokrywę przepustu, unieść klapkę i podłączyć pomiarowe przewody napięciowe rejestratora lub analizatora. Następnie pozostaje tylko podłączyć przewody do czujników prądowych i można już wykonywać kluczowe pomiary. Po zakończeniu pomiaru wystarczy odłączyć przewody pomiarowe napięcia i prądu od złącza znajdującego się z przodu rozdzielnicy i zamknąć klapkę, pozostawiając wewnętrzne połączenia do wykorzystania w przyszłości.

Źródło: Fluke

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również