Przewody BUS'owe chainflex z atestem 300 V UL

Przewody BUS'owe chainflex © igus

Udostępnij:

Zwiększając napięcie do 300 V, użytkownicy mogą teraz montować przewody BUS'owe chainflex bezpośrednio obok przewodów o wyższym poziomie napięcia. Wcześniej, wszystkie przewody o różnych klasach napięcia musiały być układane osobno, zgodnie ze specyfikacjami UL.

Dzięki nowej, ulepszonej i zatwierdzonej przez UL klasie napięcia użytkownik optymalizuje swoją technologię i oszczędza koszty oraz czas przy projektowaniu e-prowadnika.

Underwriters Laboratories (w skrócie: UL) to niezależna organizacja w USA, która testuje różne produkty pod kątem ich bezpieczeństwa. Przepisy dotyczące ochrony przeciwpożarowej są bardzo wysokie. Tylko sprawdzone produkty otrzymują certyfikat UL, który gwarantuje łatwą dystrybucję maszyn i systemów na całym świecie. W odniesieniu do przewodów UL postuluje, by wszystkie przewody znajdujące się w systemie zasilania, o różnych klasach napięcia, były zawsze oddzielone mechanicznie od siebie. W rezultacie, dział projektowy musiał poświęcić dużo czasu i kosztów na zaprojektowanie e-prowadnika.

Aby zmniejszyć te wydatki i ulepszyć technologię, firma igus podniosła teraz napięcie 30 V UL do 300 V dla swoich przewodów BUS'owych chainflex CF888, CFBUS.PVC, CF898 i CFBUS.PUR oraz uzyskała certyfikat UL. Oznacza to, że przewody o tym samym poziomie napięcia można układać bezpośrednio obok siebie. Separacja przewodów nie jest już konieczna. 

Może to zmniejszyć rozmiar prowadnika i ograniczyć prace montażowe, wymagane w przypadku separatorów – wyjaśnia Karol Kozłowski, manager produktu przewody chainflex w firmie igus Polska.

Przewody BUS'owe są dostępne w czterech klasach jakości, z płaszczem zewnętrznym z PVC lub PUR. W ten sposób użytkownik zawsze otrzymuje najlepszy technicznie i jednocześnie najbardziej ekonomiczny przewód do zastosowań ruchomych. Trwałość przewodów BUS'owych 300 V UL została również wykazana w wewnętrznym laboratorium testowym firmy igus, gdzie sprawdzane są wszystkie produkty pod kątem wszelkich możliwych zdarzeń do momentu całkowitej awarii. Podczas testu przewodu BUS-owego CFBUS.PUR.049 o promieniu gięcia 10,3 xd wykazano wytrzymałość do 17 milionów podwójnych cykli zgięć.

Źródło: igusUdostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również