R.POWER z największą w regionie umową kupna falowników

©

Udostępnij:

Firma R.POWER podpisała umowę nabycia falowników Huawei serii SUN2000 105KTL. Urządzenia zostaną wykorzystane w realizacji projektów o łącznej mocy 122 MWp, zakontraktowanych przez R.POWER podczas ostatniej aukcji OZE.

W ramach przeprowadzonej w grudniu 2019 r. aukcji wiatrowo-fotowoltaicznej dla projektów o mocy do 1 MWp sprzedano ponad 11,43 TWh energii elektrycznej o wartości ponad 3,6 mld zł. Najwięcej z niej wyprodukuje spółka R.POWER, która zabezpieczyła prawa do sprzedaży energii dla projektów o mocy 122 MWp. Firma poinformowała o podpisaniu umowy na dostawę falowników Huawei serii SUN2000 105KTL, które zostaną wykorzystane w budowie farm fotowoltaicznych. W realizacji naszych projektów wykorzystujemy najwyższej klasy sprzęt produkowany przez liderów branży. Jednak nie zapominamy o współpracy z lokalnymi firmami, które świadczą dla nas usługi wykonawcze jak i dostarczają stacje transformatorowe, konstrukcje czy okablowanie. Taki model z jednej strony gwarantuje wysoką jakość, z drugiej sprzyja rozwojowi całej branży słonecznej i gospodarki w Polsce – podkreśla Przemysław Pięta, współzałożyciel i prezes zarządu R.POWER.

R.POWER jest dla nas strategicznym klientem, tym bardziej cieszymy się, że udało nam się podpisać tak duży kontrakt. W skali kraju i regionu jest to jeden z największych projektów realizowanych przez nasze biuro – mówi Maciej Bąkała, Business Development Manager w Huawei.

Huawei rozwija platformę sprzętową SUN2000 od 2013 r. Firma jako pierwsza wprowadziła wsparcie dla modułów bifacial i systemów śledzących słońce oraz algorytmy uczenia maszynowego na potrzeby zdalnej diagnostyki oraz ograniczenia ryzyka pożarowego (AI). Obecnie Huawei wdraża technologię z obszaru sztucznej inteligencji do PV, w tym AFCI i Smart I-V Diagnosis z algorytmami AI, pomagając klientom osiągać więcej korzyści.Źródło: R.POWER

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również