Raspberry Pi teraz także w wersji 8 GB

©

Udostępnij:

Farnell wprowadził nowy wariant komputera Raspberry Pi 4 Model B, wyposażonego w 8 GB wbudowanej pamięci, a więc o dwukrotnie większej pojemności niż w najlepszym dotychczasowym modelu. Dzięki temu 8-gigabajtowa wersja jest atrakcyjnym rozwiązaniem zarówno dla zwykłych użytkowników komputerów stacjonarnych, jak i dla hobbystów, twórców i profesjonalnych projektantów.

Dostępna moc obliczeniowa, pojemność pamięci i koszt urządzenia sprawiają, że jest to komputer idealnie zrównoważony, nadający się do aplikacji wymagających przetwarzania dużych ilości danych w czasie rzeczywistym, przy zachowaniu jak najmniejszych opóźnień. Dobrymi przykładami użycia będą bramki krańcowe w sieciach oraz systemy widzenia maszynowego i rozpoznawania twarzy. W przypadku aplikacji obrazowania, funkcje komputera można z powodzeniem rozszerzyć doposażając go w niedawno wprowadzony moduł kamery: Raspberry Pi 12MP High Quality Camera, obsługujący wymienne obiektywy. Jest to idealne narzędzie tak dla twórców profesjonalnych aplikacji wizyjnych, jak i dla entuzjastów fotografii.


Natomiast użytkownicy platformy, którzy korzystają z niej w roli komputera stacjonarnego z pewnością docenią zwiększone możliwości 8-gigabajtowej wersji płytki. Dzięki niej będą mogli lepiej przeglądać Internet, korzystać ze strumieni wideo w rozdzielczości UHD, grać w chmurze i przetwarzać obrazy bez opóźnień.

Fakt, że komputer Raspberry Pi jest sprawdzony i stanowi zaufany sprzęt sprawia, że proces tworzenia nowych, złożonych aplikacji i prototypowania ich znacząco się przyspiesza, co przekłada się na istotną redukcję kosztów pracy profesjonalistów i funkcjonowania startupów. Projektanci mogą dzięki temu mniej koncentrować się na sprzęcie, a spędzić więcej czasu przywiązując uwagę do wartości dodanej, jaką wprowadzają za pomocą własnych funkcji programowych.


TOP w kategorii


#Komputery przemysłowe i systemy operacyjne

Farnell element14 komputery jednopłytkoweŹródło: Farnell

Udostępnij:

Drukuj

etAChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również