Reer Safegate - z funkcją mutingu

© INSTOM

Udostępnij:

Nowa seria kurtyn bezpieczeństwa typu 4 SAFEGATE jest rozwiązaniem dla ochrony ludzi w zastosowaniach przemysłowych, szczególnie tych wymagających wysokiego stopnia integracji z funkcją mutingu. Funkcja mutingu umożliwia automatyczne, czasowe wyłączenie zabezpieczenia kurtyny podczas cyklicznej pracy urządzenia.

Występują dwa rodzaje sytuacji, w których zazwyczaj wykorzystuje się funkcję mutingu:• gdy wymagany jest dostęp personelu do strefy niebezpiecznej podczas cyklu pracy maszyny, np. w celu podania lub usunięcia materiału przetwórczego.

• gdy materiał jest odbierany, np. przez wózek widłowy zaraz po wyjeździe ze strefy niebezpiecznej.

Kurtyny bezpieczeństwa SAFEGATE dostępne są w dwóch wersjach

1. zaprogramowanej fabrycznie: wybór spośród predefiniowanych parametrów (model SM i SMO)

2. programowalne przez użytkownika: możliwość programowania i ustawiania parametrów (model SMPO)

Kurtyny bezpieczeństwa SMPO konfiguruje się za pomocą oprogramowania SCS (SAFEGATE CONFIGURATION SOFTWARE), który pozwala określić parametry takie jak m.in.: automatyczny/manualny restart, logika mutingu, kierunek działania, czy wybór wiązek świetlnych, które mają uczestniczyć w sekwencji mutingu. Całość konfiguracji jest chroniona 2-poziomowym hasłem dostępu ustalanym przez użytkownika.

Kurtyny bezpieczeństwa SAFEGATE mogą zostać wyposażone w ramiona mutingu o różnych długościach z czujnikami standardowymi lub czujnikami 5-cio wiązkowymi M5, pozwalającymi na zastosowanie mutingu w przypadku obiektów o bardziej złożonych kształtach, takich jak np. stosy palet. Położenie ramion można regulować pionowo w zakresie ± 70 mm, a nachylenie ramion można regulować w zakresie ± 8°.Dane techniczne kurtyn SAFEGATE:

• Typ 4 wg EN 61496-1; IEC 61496-2
• SIL 3 wg IEC 61508 - SILCL 3 wg IEC 62061
• PL e - Cat. 4 wg EN ISO 13849-1 - Wysokość chroniona (mm): 300 … 2200
• Rozdzielczość: 30 mm, 40 mm, 2, 3, 4 wiązki
• Wymiary przekroju poprzecznego (mm): 55x50 - Stopień ochrony: IP65 i IP67
• Zakres temperatur pracy: od -30°C do 55°C
• Zintegrowana lampa mutingu (model SMO i SMPO)

Źródło: INSTOM

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również