Rittal na targach SPS IPC Drives 2018

rittal, szafy sterownicze, targi, © Rittal

Udostępnij:

W dniach od 27 do 29 listopada 2018 w Norymberdze odbędą się targi automatyki SPS IPC Drives. W nowej hali 3.C na stoisku nr 430 firma Rittal przedstawi swoje rozwiązania dla branży produkcji urządzeń sterowniczych i rozdzielczych 4.0. Główną atrakcją będzie nowy system szaf sterowniczych VX25 – pierwszy system, który został w całości opracowany na podstawie wymogów większej wydajności oraz Przemysłu 4.0.

Nowy system szaf pełnogabarytowych VX25 firmy Rittal, prezentowany na targach SPS IPC Drives 2018 pod hasłem „System perfection”, jest rezultatem intensywnych rozmów z Klientami oraz szeroko zakrojonych badań naukowych, przeprowadzonych wśród projektantów aparatury sterowniczej i rozdzielczej w Niemczech, USA i Chinach. W VX25 udało się utrzymać wszystkie zalety produktu będącego dotychczasowym globalnym standardem, tj. szafy TS 8 firmy Rittal, a dodatkowo – zintegrować wiele nowych funkcji. VX25 charakteryzuje się m.in. mniejszą złożonością, bezpiecznym i łatwym montażem, a także maksymalną jakością i ciągłością danych. - Nasi klienci z branży budowy aparatury sterowniczej i rozdzielczej oczekują całościowych rozwiązań do kompleksowego zwiększania efektywności w swoich procesach produkcji. Na SPS IPC Drives 2018 udowadniamy, że poza opracowaniem poszczególnych produktów, Rittal kompletnie wpisuje się w łańcuch wartości w budowie aparatury sterowniczej i rozdzielczej. Zintegrowane rozwiązania dostarczają konkretnych korzyści, takich jak wysoka rentowność, szybkość i innowacyjność – mówi Uwe Scharf, szef działu Business Unit Industry w Rittal.

Na targach SPS IPC Drives 2018 Rittal przedstawi szczegóły nowych możliwości technicznych systemu VX25 m.in. w formie praktycznych warsztatów. Zademonstrowany zostanie montaż drzwi i części płaskich, instalowanie chassis, doposażenie zawiasów 180° i uchwytu komfort, a także szeregowanie szaf.

VX25 do zastosowań ekstremalnych i prądów maks. 6300 A

Ponieważ szafa VX25 jest dostępna również w wersjach ze stali nierdzewnej i NEMA 4X, może być stosowana nawet w ekstremalnych warunkach. Najnowszy produkt firmy Rittal spełnia oczekiwania Klientów w zakresie ochrony przed korozją oraz zastosowań na rynku północnoamerykańskim, gdzie istotna jest lepsza ochrona przed kurzem, deszczem, strugami i strumieniami wody.

Ponadto Rittal przedstawi typ szafy pełnogabarytowej VX25 Ri4Power do budowy rozdzielni niskiego napięcia wg IEC 61439-2. Charakteryzuje się ona nową zabudową systemową, w tym nowym systemem szyn zbiorczych, który umożliwia zwiększenie zakresu mocy do 6300 A, przy jednoczesnym zredukowaniu użycia miedzi. Integrated Value Chain

Na przykładzie okablowywania szafy sterowniczej firmy Rittal i Eplan zaprezentują, jak usprawnić proces produkcji w budowie aparatury sterowniczej i rozdzielczej dzięki cyfryzacji, standaryzacji oraz automatyzacji. Droga od schematu elektrycznego została zobrazowana przez projektowanie okablowania w 3D, automatyczną produkcję poszczególnych przewodów, a w końcu – przez instalację i kontrolę. Firmy przedstawią przy tym zintegrowane rozwiązania łańcucha wartości: począwszy od cyfrowego dostarczania danych komponentów i narzędzi do konfiguracji produktów, przez proces inżynierii i przygotowania pracy, w którym powstaje cyfrowy bliźniak, aż po zintegrowaną cyfrową produkcję.

Uczestnicy targów będą mogli także poznać nowe urządzenie Wire Terminal WT Rittal Automation Systems do całkowicie automatycznego konfekcjonowania przewodów o różnych przekrojach żył. Uzupełnieniem będą usługi doradcze Value Chain Consulting dotyczące produktów i usług.

Pozostałe atrakcje produktowe

Wśród innych atrakcji znajdą się m.in. efektywne energetycznie klimatyzatory Blue e+ firmy Rittal, w tym wariant ze stali nierdzewnej i prezentowana po raz pierwszy wersja dachowa 1,3 kW, a także Secure Edge Data Center (SEDC) – gotowe rozwiązanie Edge dla centrów danych opracowane wspólnie przez Rittal, ABB i HPE. Dzięki SEDC, które jest przystosowane do pracy w surowych środowiskach przemysłowych, przedsiębiorstwa mogą mieć dostęp do ważnych danych w czasie rzeczywistym, rejestrować je z krótkim czasem latencji, a jednocześnie zapewniać integrację z chmurą.

Liczne nowości w Eplan i Cideon

Siostrzana firma – Eplan Software & Service – wspólnie z Cideon zaprezentuje swoje najnowsze osiągnięcia w inżynierii w hali 6 na stoisku nr 210. Goście targów SPS IPC Drives mogą oczekiwać od profesjonalnej wersji Eplan Pro Panel wielu możliwości przy wymianie całych szaf sterowniczych lub ich komponentów. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest automatyczna migracja projektów na bazie TS 8 do nowego systemu szaf pełnogabarytowych VX25 Rittal. Firma Eplan wspólnie z PTC opracowała także prezentację, która dzięki wyko-rzystaniu rzeczywistości rozszerzonej otwiera zupełnie nowe możliwości zastosowań w serwisie. Tak zwany Eplan Service & Maintenance Showcase ma jeden cel: umożliwić za pomocą tabletu doświadczenie zasady inżynierii mechatronicznej. Bazą jest połączenie cloud-to-cloud między platformą IoT Thingworx Studio firmy PTC ze Store Share View – przyszłą usługą chmurową Eplan

 

Źródło: Rittal Sp. z o.o.

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również