Robot InMoov na rowerze słonecznym

InMoov, rower słoneczny, Nokia, 3D, © Nokia

Udostępnij:

Pierwszy prototyp roweru zasilanego przez baterie słoneczne zaprezentowała Nokia Bell Labs w Paryżu. W czasie prezentacji kierował nim robot nazwany InMoov.

InMoov to pierwszy humanoidalny robot, którego można sobie wydrukować i animować w 3D. Wystarczy do tego tylko drukarka 3D oraz nieco umiejętności. Tym sposobem InMoov jest pierwszym drukowanym robotem o otwartym rozmiarze Open Source 3D. Robot może być powielany na dowolnej domowej drukarce 3D o powierzchni 12 x 12 x 12 cm, jest pomyślany jako platforma programistyczna dla uniwersytetów, laboratoriów, hobbystów, ale przede wszystkim dla twórców.  Jego koncepcja, oparta na dzieleniu się i społeczności, daje mu zaszczyt być reprodukowanym dla niezliczonych projektów na całym świecie.

Solar Connected Bike powstawał przez ostatnich kilka miesięcy. Na razie bliższe jego parametry są jeszcze utrzymywane w tajemnicy. Ale czas, w którym zaczniemy poruszać się pojazdami zasilanymi promieniami słonecznymi zbliża się nieuchronnie.

 Źródło: Nokia Garage

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również