Robot kartezjański Güdel bardziej wydajny dzięki inteligentnemu zasilaniu [wideo]

©

Udostępnij:

Zaplanowana konserwacja z wyprzedzeniem. Cel ten jest realizowany nie tylko przez firmę igus za pomocą produktów z inteligentnych tworzyw sztucznych do monitorowania e-prowadników, przewodów i łożysk ślizgowych, ale także przez producentów maszyn i systemów, którzy oferują coraz więcej rozwiązań do monitorowania stanu.

Wśród nich jest szwajcarska firma Güdel: specjalista od automatyki wykorzystuje czujniki igus EC.M i EC.W do swoich robotów kartezjańskich. Czujniki mierzą ruch i zużycie czterech używanych e-prowadników i przesyłają zmierzone wartości za pośrednictwem koncentratora danych icom do komputera monitorującego stan – wyjaśnia Richard Habering, szef działu inteligentnych tworzyw sztucznych w firmie igus. 

Łącząc się z chmurą igus, dane są oceniane przy użyciu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Integracja analizowanych danych odbywa się za pośrednictwem Systemu Monitorowania Stanu firmy Güdel. – Za pomocą tego narzędzia użytkownik może monitorować stan używanych e-prowadników i rolek – mówi Daniel Bangerter, szef działu obsługi klienta w Güdel. – Konserwację można zaplanować poprzez zbieranie i ocenę danych.


TOP w kategorii
Na poniższym filmie Richard Habering i Daniel Bangerter dokładnie wyjaśniają, w jaki sposób konserwacja predykcyjna działa z inteligentnymi tworzywami sztucznymi oraz Systemem Monitorowania Stanu od firmy Güdel.

Źródło: igus

Udostępnij:

Drukuj

etAChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również