Robotyczny pies

© Guardian

Udostępnij:

Były dział robotyki Google Boston Dynamics, znany z zaawansowanych automatów humanoidalnych i psich, ogłosił, że w przyszłym roku rozpocznie sprzedaż swojego bezgłowego robota SpotMini.

 Na konferencji robotów w Kalifornii założyciel firmy Marc Raibert ogłosił, że SpotMini jest w fazie przedprodukcyjnej a produkcję na dużą skalę i ogólną dostępność zaplanowano od połowy 2019 roku.


Czworonóg o wadze 30 kg może pracować do 90 minut między ładowaniami i może być napędzany częściowo autonomicznie, ale może również w pełni autonomicznie korzystać z serii kamer.

- Rozwój SpotMini był motywowany przez myślenie o czymś, co może pójść w biurze lub miejscu dostępnym dla celów biznesowych, lub domu ostatecznie - powiedział Marc Raibert. 


TOP w kategorii
Główna rama robota posiada baterię szybkiego rozłączania, kamery stereo, kamer przednich bocznych i „butt cam”, ale może być również wzbogacona o szereg załączników na górze , w przegubowym ramieniu.

Firmy zewnętrzne będą mogły tworzyć systemy do montażu w SpotMini dla różnych aplikacji, ale Raibert powiedział, że Boston Dynamics pracował nad kilkoma systemami.

Udostępnij:

Drukuj

etAChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również