Royole FlexPai - smartfon z elastycznym ekranem

smartfon, Royale FlexPai, elastyczny wyświetlacz © Royole

Udostępnij:

Pierwszy na świecie smartfon z elastycznym wyświetlaczem zaprezentowała firma Royole. Wyprzedziła ona zatem Samsunga i Huawei, które pracują nad podobnymi rozwiązaniami. Smartfon Royole FlexPai można już zamawiać, choć w sprzedaży pojawi się dopiero na początku grudnia.

Analitycy wróżą świetlaną przyszłość dla urządzeń z elastycznymi wyświetlaczami. Szacuje się, że rynek tego typu rozwiązań w 2027 roku wart będzie, bagatela, 330 mld dolarów. Jak na razie Royole FlexPai wyceniony został na 1370 dol. Sporo, ale pamiętajmy, że jest to pionierskie urządzenia.Czytaj też: Kiedy Samsung wprowadzi Flex Display

Amartfon ma giętki ekran AMOLED o przekątnej na poziomie 7,8-cala, rozdzielczości 1920 x 1440 pikseli i proporcjach 4:3. Układ Qualcomm Snapdragon z serii 8 oraz 6/8 RAM-u. Całość napędza bateria o pojemności 3800 mAh. Smartfon będzie oferowany w z trzema wielkościami pamięci: 128, 256 i 512 GB. Podwójny aparat fotograficzny 16 Mpix + 20 Mpix będzie się wyginać tak, by uzyskać lepszy kadr. Telefon działa pod kontrolą systemu Water OS, który jest zmodyfikowanym Androidem 9.0.

Źródło: Royole

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również